Ви знаходитесь: Головна / Новини / Завершує свою роботу Тернопільська ОВК

Завершує свою роботу Тернопільська ОВК

Погано підготовлені члени дільничих комісій, безвідповідальні, непоінформовані виборці  та занадто короткі терміни підготовки до народного волевиявлення. Це чи не всі мінуси президентських виборів на Тернопільщині. Напередодні інавгурації нового гаранта, журналісти, політики, громадські діячі підбили підсумки.

Тернопільська окружна виборча комісія – на фініші. Завершує свою роботу. Голова ОВК каже, основні помилки – традиційні. Поганий підбір членів дільниць. З керівним складом ДВК та ж ситуація. Відтак, виникали проблеми.

МАРІЯ МАЦУК, голова Тернопільської ОВК:

«У нас була дуже складна ситуація. Тому що багато людей, до яких ми телефонували, вони навіть не знали, що вони являються членами дільничної комісії. Заміни були жахливі. Дуже багато було замін членів ДВК і не тільки членів, а і голів, секретарів, заступників. Багато людей відмовлялися. Чесно сказати відмовлялися виконувати цю роботу».

Непоодинокі у нас були випадки і з порваними бюлетенями. Люди, які обрали такий метод волевиявлення не знали, що за це понесуть кримінальну відповідальність. В жахливих приміщеннях були розташовані і деякі дільниці. Зафіксували також три групи провокаторів.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Було зафіксовано пересування, як мінімум трьох груп, які готували матеріали провокаційного характеру і мета їхня була розміщення, звісно не в Тернополі, не в області, а розміщена в сусідніх країнах. Насамперед – це Росія і Польща».

Проблеми із приміщеннями, членами ОВК чи ДВК, матеріальним забезпеченням та інші, вже традиційні для виборчої кампанії, могли і не виникати, якби був один незмінний Закон.

ПАВЛО ЛЕВКІВ, Комітет виборців України:

«Комітет виборців, я вже пригадую 10 років, кожного разу наполягає і пробує якимось чином лобіювати про те, що все ж таки необхідно приймати єдиний, так званий, виборчий Кодекс. Який встановить єдині правила щодо проведення всіх рівнів виборів».

Що ж до керівників та представників Штабів кандидатів в Президенти, то у них особливих претензій і зауважень немає. Тепер чекають парламентських виборів, бо кажуть, без них порядку в країні не буде.

СВЯТОСЛАВ ПІВТОРАК, керівник виборчої кампанії Олега Ляшка на Тернопільщині:

«Я б назвав ці вибори найбільш чистішими за останні вибори, які були в Україні. Вони пройшли без порушень таких значних. Тому результат можна вважати справедливим».

СТЕПАН БАРНА, керівник виборчої кампанії Петра Порошенка на Тернопільщині:

«Попереду у нас вибори до Тернопільської обласної ради, термін повноваження якої закінчився 15 березня. Попереду у нас вибори до Верховної Ради і ми розуміємо, що перезавантаження влади повинно відбутися на всіх етапах управління державою Україна».

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top