Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Надавати допомогу пораненим вчився тернопільський батальйон

Надавати допомогу пораненим вчився тернопільський батальйон

Врятувати товариша на лінії вогню інколи важливіше, ніж себе. Тому бійці повинні вміти надати першу домедичну допомогу. Тернопільський батальйон таке навчання вже пройшов.

Побачивши військовий Крим на власні очі, Віктор переїхав з рідного дому в Тернопіль. Тут добровільно пішов у батальйон. Сьогодні разом з колегами з підрозділу вчиться надавати першу домедичну допомогу потерпілим.

ВІКТОР, боєць батальйону територіальної оборони:

«Я, допустим, много из этого всего не знал. По телевизору видели, когда-то в школе объясняли, как делать искусственное дыхание, но, допустим, силу, с которой нужно давить, и периодичность – этого ничего не помню, и особенно без этих знаний в сложной ситуации можно бы было растеряться, как и в принципе, все остальное, что показывают».

Як Віктор, так і керівництво батальйону впевнені, такі знання бійцям просто необхідні. Адже часто до поранених на передовій не встигають дістатися медики. Тому життя потерпілих – в руках їхніх побратимів. Тих же медичних навичок, які в батальйоні дають за програмою, часто недостатньо.

ВІТАЛІЙ ПРОКОПЧУК, заступник командира 6-го батальйону територіальної оборони «Збруч»:

«В нас займається начальник медичної служби і фельдшери, які є штатними працівниками медичних закладів, які безпосередньо займаються тим. Але їх всього 4 чоловіки і вони не встигають на весь батальйон».

Курс правил домедичної допомоги бійцям батальйону провів Тернопільський медуніверситет. На базі місцевого навчально-тренінгового центру, який, до речі, є єдиним в західній Україні, семи десяткам хлопців показали і розказали, як рятувати пораненого. Програму, розповідають викладачі, спеціально адаптували до подій, що відбуваються в південно-східній Україні.

РОМАН ЛЯХОВИЧ, доцент Тернопільського державного медуніверситету ім. І. Горбачевського:

«Ми продумали, що треба адаптувати ці всі матеріали, ці знання до тих можливих, а тепер уже реальних подій. Вчасно розпочати реанімацію, в перші секунди, без вагань: масаж серця, штучна вентиляція, попередньо викликавши швидку, здатна врятувати, скажем так, з трьох одного, напевно, потерпілого. Якщо, не дай Бог, це трапиться, на виході ця людина буде мати знання і вона здатна допомогти своєму ближньому».

Додамо, курси домедичної допомоги у воєнний період в Тернополі проводять ще з березня. За цей час навчання пройшли більше півтисячі бажаючих різного віку, статі та професії. По закінченні курсу всі вони отримали сертифікати.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top