Ви знаходитесь: Головна / Новини / Українські реєстратори переймають досвід грузин

Українські реєстратори переймають досвід грузин

Із довгими чергами при реєстрації майна вже борються в Україні. Держреєстратори запроваджують відкритий електронний доступ до реєстрів. Які дані вже доступні та над чим ще працюватиме державна влада, далі у сюжеті.

В Україні хочуть запровадити грузинську форму адміністративних послуг. За нею технічно подати документи і отримати довідки, які не потребують прийняття рішень, можна буде у фронт-офісі. Важливіші питання розглядатимуть в бек-офісі. Крім того, реєстраційна служба вже запровадила інтернет-доступ до зареєстрованого майна.

ГАННА ОНИЩЕНКО, голова Державної реєстраційної служби України:

«Можна отримати доступ до реєстру юридичних та фізичних осіб. Це вже функціонує. І кожен, хто цікавиться, може за ЄДРПУ чи назвою юридичної компанії, перевірити інформацію про неї. Так само ми хочемо дозволити доступ через Інтернет усіх бажаючих до Державного реєстру речових прав».

В такому випадку, при пошуку за об’єктом, можна дізнатися, кому належить нерухоме майно, чи накладені на нього арешти. Це дасть змогу зменшити випадки корупції, а при укладанні договору купівлі-продажу, перевірити, кому належить майно.

Крім черг, намагаються в службі вирішити і проблему з кадрами. Адже державних реєстраторів сьогодні в країні катастрофічно не вистачає.

ЯРОСЛАВ ПІКУЛЬ, начальник реєстраційної служби ГУ юстиції в області:

«Дуже проблемно зараз найти спеціаліста, щоби хотів працювати на державній службі за таку, буду казати, мізерну заробітну плату з таким навантаженням, як зараз є в Державній реєстраційній службі. Але є люди віддані, які працюють».

Змінилася також і процедура оренди нерухомого майна. Зараз ці документи оформляють в регіональних відділеннях та без підтвердження права власності. А вже днями спрощеною стане і процедура припинення діяльності підприємця.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top