Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / У сварку за майданчик на вул. Гнатюка втрутилися тернопільські «авторитети»

У сварку за майданчик на вул. Гнатюка втрутилися тернопільські «авторитети»

Скандал навколо майданчика на Гнатюка не вщухає. ЧерговІ збори принесли багато галасу і суперечок, але нічого не змінили. Наша знімальна група бачила, що сьогодні відбувалося на «прославленій» ділянці.

У середу вранці біля майданчика на вул. Гнатюка – крики і сварки. З уст забудівника, мешканців та громадських організацій раз по раз чути звинувачення.

ПАВЛО ІЛЬЧУК, власник ділянки:

«Чому мені порізали колеса? За що? Олексій, так? Звинувачує мене в тому, що він мав співпрацю з моїми друзями. Мої друзі його обманули і я, значить, повинен йому компенсувати його втрати».

Мешканці та громадські активісти цікавлись у міської влади та сьогоднішнього власника ділянки, на яких правах продали майданчик.

ПАВЛО ІЛЬЧУК, власник ділянки

«В 2012 р. вже був власник цієї ділянки. Я її купив в 2013 р. Я вивчав всі документи. Вона не була жодним дитячим майданчиком. Вона не була закріплена за жодним дитячим садочком. Не мала жодного юридичного статусу дитячого майданчика. Чому я мав відмовитися від купівлі цієї ділянки?»

ВІКТОР КІБЛЯР, начальник відділу земельних ресурсів міськради:

«–На той час це були землі житлової та громадської забудови. Земельна ділянка надалася ліквідатору Чорнобильської аварії. Дитяча площадка по всіх документах, які є на балансі «КомЕнерго» не була тут ніколи. Просто що тут стояли, якась, наприклад, качелька одна чи друга, не означає, що це був дитячий майданчик. – Де, от покажіть, передбачено тут забудову? От дитячий майданчик. Генплан. – Це не Генплан. – А що це? – Це є просто копіювання стратегічного плану. Це не є Генплан».

НАТАЛЯ, мешканка будинку поруч:

«Коли він купляв, тут дійсно площадки не було. Тут вже качелі всі зрізали. Це треба шукати ту людину і наказати, просто наказати, бо тут вже буде будинок і все, наказати ту людину, яка перша продала, яка приглянула той майданчик, яка вирізала качелі і яка продала ту площадку. Бо тут дійсно була дитяча площадка. Тут я гралася, я була така, бігала тут, гралась, нас було багато».

Більшість тих, хто живе поруч цієї ділянки, заявляє, дитячий майданчик тут був, скільки себе пам’ятають. Хоча не заперечують, що останнім часом бачили на ньому багато алко- і наркозалежних. Та й територія була занедбана. Але так чи інакше, вона залишалась єдиним місцем, де гралися діти з навколишніх будинків.

МАКСИМ, мешканець будинку поруч:

«–Тут багато приходять. Ввечері приходять, грати футбол приходять. Дуже багато дітей приходить. Ну і забрали майданчик, і немає, де гратися. – Зараз, як забрали майданчик, то де ви граєтеся? – Та тут тоже. Але на дорозі».

мешканець будинку поруч:

«Тут завжди був спортивний майданчик».

ІРИНА ВАСИЛІВНА, мешканка будинку поруч:

«Тут був майданчик давно вже, з 1947 р. тут були лавочки, тут були качелі, тут було все. А потім ми збирали підписи, підписали, нема тих людей, що вони збирали, вони є, але вони на роботі сьогодні. Ми хочемо майданчик. Мені особисто не треба, бачите? Але для дітей, які тут проживають. Подивлюся: як може бути – діти не мають де гратися, а тут пустує така площа?»

Юристи міськради запевнили громадян, що ділянку передали на законних підставах. Це ж довів і суд.

ОЛЕКСАНДР ПЕЧІЛЬ, начальник управління правового забезпечення міськради:

«Перша інстанція визначила, що Тернопільська міська рада правомірно прийняла рішення. Зараз є скарга в Львівському апеляційному суді. Справа наразі не призначена. Буде призначена справа, будем розглядати».

Поки справа перебуває в апеляційному суді, будівельні роботи вести не можна. Хоча це не завадило певним особам, розповідає громада, встановити хрест на майданчику і привести туди священика. То ж поки активісти відстоюють право забудівника, інша частина громадськості нагадує, що будь-які роботи до завершення судових процесів заборонені.

представник громадської організації:

«Вимагаєм припинити будь-які будівельні роботи до завершення будь-яких судових позивань стосовно відведення цієї земельної ділянки».

ПАВЛО ІЛЬЧУК, власник ділянки:

«Чому я маю зараз не будувати? Були до мене претензії стосовно того, що тут колись був дитячий майданчик. Гаразд, я це питання вирішив. Я звернувся в міську раду. Сесія міської ради мені надала рішення про виділення земельної ділянки під будівництво майданчика. Я за свої заощадження, власні кошти, як громадянин України, зробив цей дитячий майданчик».

Проте як виявилося, новий дитячий майданчик на За Рудкою,1 забудівник не встановлював. Він всього лише переніс старі гірки та каруселі кілька метрів вище, на виділену міськрадою ділянку. І вимостив доріжку. Раніше там були грядки мешканців будинку. А на місці колишнього майданчика тепер паркують автомобілі.

ВОЛОДИМИР ГУРАШ, мешканець будинку на вул. За Рудкою, 1:

«Якщо і перенесли майданчик, має бути щось нове. Всі от старі качелі з низу проржавілі перенесли  наверх. І все те, що було внизу на майданчику, перенесли все старе наверх».

Поки дорослі посадовці та бізнесмени сваряться між собою, діти продовжують гратися у сусідських дворах або ж на тому, що залишилося від рідного їм майданчика.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top