Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / У Тернополі вкотре сварилися через майданівські гроші

У Тернополі вкотре сварилися через майданівські гроші

На що пішли кошти, які тернополяни здавали на потреби Майдану під час Революції Гідності, вкотре розповіли ті, хто займався їх збором. Керівник молодіжного Євромайдану Любомир Шимків розповів: станом на 1 березня сума таких пожертв складала більше мільйона гривень. Левову частку коштів витратили на допомогу сім’ям загиблих та постраждалим у Києві. Любомир Шимків запевнив – видавали гроші лише тим, хто надавав необхідні документи.

ЛЮБОМИР ШИМКІВ, керівник молодіжного Євромайдану:

«Довідка про особу, тобто, паспорт або копія посвідчення. Треба було надати виписку від лікаря. І свідчення того, що дійсно були на Майдані, для того, щоб уникнути різних там зловживань і шарлатанства. Списки потерпілих надходили з управління охорони здоров’я міської ради, обласної ради. Тобто, все було узгоджене. Плюс також списки надавали головні лікарі».

Рішення про надання допомоги, запевняє Любомир Шимків, приймали колегіально робочою групою, куди увійшли депутати, активісти Майдану, медики. Суму призначали залежно від важкості травм і від матеріального стану сім’ї. За словами Любомира Шимківа, скільки дали і кому – усе задокументовано. Однак, як виявилося, довіряють молодим людям не всі. У декого з громадських активістів – чимало питань.

МИКОЛА КРУК, представник партії «Батьківщина»:

«Всі документи підшиваються в книгу, фіксуються в касову книгу, фіксуються прихідними, розхідними ордерами. А так з файлика – це можна витягнути і можна засунути. Громадськість хоче побачити, що прийшло, яким методом воно зафіксувалося, в які журнали і так дальше, і яка кількість пішла, і на які потреби».

НАТАЛКА МИХНО, представник партії «УДАР»:

«Ми дуже добре розуміли, що люди молоді не є професійними бухгалтерами. Так, це дуже добре, що ви помітили. Ми вже потім так само сідали і думали, як буде… Тому що це були стихійні події, ви самі бачите. Часом треба було зібрати кошти і бігом віддати, бо там це сталося, там то сталося, там так сталося. Були моменти, ви ж всі це прекрасно пам’ятаєте».

Громадські активісти ініціювали створення аудиторської групи, яка би зайнялася вивченням усіх документів. Натомість Любомир Шимків вважає – разом євромайданівцями, перевірку повинні пройти й інші організації, які займалися збором коштів –  в іншому випадку це буде схоже на бажання когось дискредитувати.

ЛЮБОМИР ШИМКІВ, керівник молодіжного Євромайдану:

«Всі скриньки, які були на Майдані, вони також мали би прозвітувати. Ми звітуємо про ту скриньку, яку збирали і про яку регулярно звітували.  Тепер в мене питання наступне: хай прозвітують Самооборона, «Правий Сектор», УНСО. Тому що кошти також були зібрані, куди вони були потрачені – ми не знаємо».

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top