Ви знаходитесь: Головна / Новини / Іноземці прибрали єврейський цвинтар
Іноземці прибрали єврейський цвинтар

Іноземці прибрали єврейський цвинтар

Незалежно від національності та віросповідання у Тернополі молодь об’єдналася заради доброго діла. Спільними зусиллями робили місто чистішим. Цього разу прибирали єврейський цвинтар.

В кого вихідний, а в кого – нелегка праця. Молодь із України, Європи і навіть південних країн вшанувала пам’ять іудеїв. Продовжуючи робити Тернопіль чистим, волонтери прибрали єврейське кладовище. Іноземці розповідають, у їхніх країнах про це більше дбають відповідні структури.

ЕМІЛЬ МАРКОВЯК, волонтер (Польща):

«Є різні місця. Є також організації єврейські, що прибирають ці цвинтарі, але не всі. Дуже приємно разом працювати. Але це є складно, тому що не маємо приладів, щоб прибирати це місце, своїми руками це робимо».

ХУСАМ, волонтер (Саудівська Аравія):

ПЕРЕКЛАД: «Я вирішив прийти сюди та допомогти, тому що я хоч і мусульманин, хочу допомагати в гуманітарній роботі суспільству. Немає різниці мусульманин ти, атеїст, єврей чи християнин, треба дбати про країну, в якій ти зараз живеш. В моїй країні більше влада займається цим. Але я радий, що сюди прийшли різні люди і роблять щось разом».

МАРІЯ В’ЮШИН, учениця Тернопільської ЗОШ №5:

«Для мене це перш за все, цікаво. Я хочу зробити щось для свого міста, щоб зробити його кращим. Для мене це насправді після того, коли ти зробиш щось добре, ти відчуваєш себе краще. Фізично не важко. Спільну мову також знаходимо, тому що всі ці люди, які приходять, вони вже прийшли з метою такою самою, як в мене, тому, звичайно, це нас об’єднує».

Волонтери зачищали надгробні плити, збирали сміття, зрізали траву. Матеріали їм закупили громадські активісти. Але щоби повністю привести цвинтар до ладу, треба більше часу та більше робочої сили.

МАГДАЛЕНА ОЛЬШОВЄЦ, волонтер європейської волонтерської служби:

«Найкраще – покосити. Якби люди взяли гроші разом, або хтось волонтерсько покосив траву між тими гробами. Не треба багато грошей. Тут треба просто взяти особливі такі ножиці для дерев, маленькі деревця між гробами просто вирізати. Якби було 20 людей, якби були коси, прості коси як з поля, не треба косарки, якби було більше щіток, то три дні, чотири».

Волонтери закликають всіх охочих допомагати їм у прибиранні міста як матеріально, так і фізично. Надіються і на допомогу влади. Просять хоча би ставити більше сміттєвих урн в різних куточках Тернополя.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top