Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Інструментальні оркестри виступали… надворі

Інструментальні оркестри виступали… надворі

Нотами проти війни «вдарили» тернопільські оркестри. До Міжнародного дня музики в місті влаштували ряд концертів просто неба.

Справжнє свято для меломанів і не тільки влаштували у Тернополі в Міжнародний день музики. Одразу на кількох майданчиках міста перехожих розважали оркестри. Артисти зізналися, що виступати просто неба, зазвичай, важче. Але це хороший спосіб донести своє мистецтво до народу.

МАРТА КУЧІМОВА, артист оркестру (віолончель):

«Під відкритим небом взагалі артистам оркестру грати важче. Тому що акустика трохи не така, як в залах. Але це професійні артисти, і ми привикаєм грати в різних умовах. Нам не страшно. Ми вже виступали перед різними аудиторіями, і нам навпаки цікаво, як про нас думають люди такі різні, що, можливо, дехто нас бачить перший раз».

Люди, що як волею випадку, так і планово ставали вуличними слухачами, таку ідею сприймали на «ура». Зізналися, що насолодитися класичною інструментальною музикою в залах не завжди є змога.

МИХАЙЛО та МАРІЯ:

«Якщо гарна погода, чому б і не надворі? Приємно. Щоб люди побачили, як виступають, бо в приміщенні і не всі знають. А надворі хто проходить, всі зупиняються і слухають. Ми так само, ми випадково йшли, зупинилися і слухаємо музику. І ще хто любить цю музику. Ще треба її любити. Ми, наприклад, любимо – ми стоїмо. Бо як не любиш, то пошли мене на оперу, то я то не хочу дивитися. А тут духовий оркестр – то є духовий оркестр».

КАТЯ:

«Дуже подобається. Тим паче, що така пора року для цього сприяє. Мені здається, що це дуже добре. І мені подобається взагалі жива музика».

Цьогоріч свято музики у Тернополі відбулося під гаслом «Музика проти війни». Керівники оркестрів кажуть, у зв’язку з цим не підбирали спеціального репертуару. Грали те, що могло б зацікавити слухачів. Та деякі виключення в контексті подій в країні все ж зробили.

ЮРІЙ КУЛЬЧИЦЬКИЙ, головний диригент камерного оркестру Тернопільської філармонії:

«Єдине, що я утримався від одного твору, котрий в тому контексті може бути по-різному потрактований. Це йдеться про «Кончерто гроссо» Дженкінса. Якимось чином цей твір приурочують власне до подій воєнного періоду у Львові. Цей твір написаний зовсім буквально недавно. І ніякого зовсім відношення до того контексту він не має».

Крім Тернополя, свято музики 21 червня відзначили й в інших обласних центрах України.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top