Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / В Тернополі можна буде перевіритися на гепатит С

В Тернополі можна буде перевіритися на гепатит С

Хворим на гепатит необхідна підтримка. Не лише матеріальна, а й моральна. До Всесвітнього дня боротьби з гепатитом С громадські організації та відділи охорони здоров’я готують ряд попереджувальних заходів.

Хворим на гепатит С не дають повноцінно жити. Людей із цим діагнозом утискають в суспільстві. При чому роблять це незаконно. Допомагають потерпілим від такого ставлення – громадські організації.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова ГО хворих вірусним гепатитом С «Іскра надії»:

«Ми стикалися з ситуаціями, коли і членів нашої організації, і осіб, які хворіють гепатитом С, намагалися якимось чином вижити з роботи абощо, посилаючись на такий діагноз. До речі, серед наших членів є, на превеликий жаль, і медики, які невідомо де і коли інфікувалися. Тому ми стоїмо на сторожі і цих інтересів членів нашої організації і не тільки членів нашої організації».

На жаль, самі громадяни мало обізнані з таким діагнозом. Не знають вони і як допомогти хворому на гепатит:

«Я не знаю поки що нічого. В мене жовчний болів. І я прочитала – алое. Почала приймати. І Богу дякувати, від 1978 р. в мене все добре».

«Це хвороба. Запобігати треба».

«Нічого не знаю».

«Гепатит – це хвороба печінки. А такого дуже сильно, щоб щось вберегтися, ну що? Напевно, не треба багато пити, дотримуватися гігієни і т.д., і т.п. А такого, щоб я дуже щось знав і т.д, і т.п.».

Представники громадських організацій закликають людей звертати увагу на будь-який зміни у здоров’ї.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова ГО хворих вірусним гепатитом С «Іскра надії»:

«Проходити необхідні диспансерні огляди, при можливості, здавати аналізи, почула людина якісь незрозумілі симптоми, появилися в неї – набагато простіше здати ту саму кров чи з пальця, чи з вени, і там вже без особливих спеціальних аналізів можна виявити, що дещо не в порядку в тебе в організмі. Тобто потрібно і людям ставитись до свого здоровя дещо в новому форматі, дбати про своє здоровя».

Всесвітній день боротьби з гепатитом відзначають 28 липня. Цього року на Тернопільщині він пройде під гаслом: «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому». У цей день в поліклініці № 2 обласного центру здаватимуть експрес-тести на гепатит. А 23 і 24 липня перевіритися на це захворювання можна буде в центральних лікарнях Козови та Збаража відповідно.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top