Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Двадцять восьме липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами

Двадцять восьме липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами

Звернути увагу на своє здоров’я сьогодні закликали тернополян. До всесвітнього дня боротьби із гепатитами в Центрі первинної медико-соціальної допомоги провели експрес-тестування. На наявність вірусів перевіряли із десятої ранку. Безкоштовно також консультували тих, в кого виявили захворювання.

НАДІЯ БОДНАР, заст. гол. лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги

«Небезпека цього захворювання полягає в тому, що практично майже ніяким чином цей гепатит клінічно не проявляється. Можуть люди скаржитися на втому, на якусь розбитість, головні болі, іноді апетиту немає, але це якраз саме такі ознаки, які можуть бути й при багатьох інших захворюваннях. І відповідно людина списує то на погоду, то на те, що перевтомився напередодні».

Серед інших найпоширеніших симптомів загальна слабкість, розлад шлунку, лихоманка та діарея. Більшість людей не звертають увагу на ці сигнали організму. Та зволікати не варто, кажуть лікарі. Адже гепатит С має здатність маскуватись під безліч інших захворювань.

Медики та громадські організації сьогодні об’єднались, аби подбати про здоров’я тернополян. Без довгих черг та особливих незручностей майже шістдесят охочих перевірили на наявність гепатиту С.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова ГО «Іскра Надії»

«Воно називається експрес-тестування. Тобто людина підходить, відбирають кров, і до десяти хвилин готовий результат. І в рамках цієї акції, ця акція вимагає лікування, ставлення до свого здоров’я по-новому».

Пообіді лікарі підсумували – результати невтішні. Серед дітей відсоток хворих малий, серед дорослих – навпаки. Звернути увагу на проблему закликали також чиновників.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова ГО «Іскра Надії»

«Цього року тільки в квітні місяці приступили до лікування всього-на всього п’ять осіб, хворих вірусним гепатитом С. За сьогоднішній день ми виявили експрес-тестуванням в два рази більше хворих вірусним гепатитом С. Це притому, що ми провели всього-на-всього шістдесят експрес-тестувань».

Тернопіль – третій районний центр, у якому провели експрес-тестування. Днями раніше перевіряли Козову та Збараж.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top