Ви знаходитесь: Головна / Новини / Депутати облради хочуть унеможливити приватизацію Почаївської лаври

Депутати облради хочуть унеможливити приватизацію Почаївської лаври

Сьогодні в обласній раді в черговий раз засідали депутати. Обранці зібралися на друге пленарне засідання 50 сесії. До слова, розпочалося воно майже з годинним запізненням. Цього разу депутати мали розглянути близько 15 питань. Втім, в ході засідання список трохи скоротили і кілька проектів рішень перенесли на наступне.

Насамперед депутати внесли зміни до обласного бюджету на 2014 рік.

ОЛЕКСАНДР СТАДНИК, голова постійної комісії з питань бюджету:

«Зокрема, це буде стосуватися переміщень коштів між двома розпорядниками головними. Тобто, знімаються кошти на дороги з управління ЖКГ і направляються в департамент розвитку інфраструктури. Це залишок коштів станом на 1 січня порядка 14 мільйонів. Також – планові надходження. Це порядка 9 з половиною мільйонів цьогорічних коштів».

Також проголосували за внесення змін і до програми матеріально-технічного забезпечення 6 батальйону територіальної оборони Тернопільської області. За словами виконуючого обов’язки військового комісара, кошти на потреби батальйону виділили ще давніше. Тепер лише трохи змінили їх цільове призначення.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Виникла немаленька така колізія. По виділенню коштів, які виділила обласна рада на батальйон територіальної оборони, мільйон. Речовим майном батальйон практично забезпечений. І тому виникла нагальна потреба саме цільового забезпечення батальйону бронежилетами. І ці якраз кошти планується спрямувати на закупівлю бронежилетів. Тому що попереднє рішення сесії було виділення на речове майно. Хоча бронежилети теж відносяться до речового майна, але не було прописано безпосередньо в програмі щодо бронежилетів».

Крім того, депутати дали добро на передачу у тимчасове користування згаданому військовому комісаріату трьох автомобілів комунальних медичних закладів: Центру екстреної  медичної допомоги та медицини катастроф, університетської та обласної психоневрологічної лікарень.

Також обранці підготували звернення до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка стосовно скасування розпорядження Кабміну, яким у 2003 році Почаївську лавру вивели зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Це, переконані депутати, насамперед унеможливить подальші спроби приватизації та попередить передачу споруд одній з конфесій.

СТЕПАН БАРНА, депутат облради:

«Почаївська лавра – це не просто є споруда. Це є багатостолітня історія нашого народу, історія української держави. Тому наш обов’язок – повернути справедливість, відновити пам’ять, історичну пам’ять українського народу. І пам’ятка архітектури, духовності, має бути повернута і збережена громадою України».

Звернення вирішили надіслати і усім народним депутатам від Тернопільщини.

Підтримали місцеві політики і рішення щодо обов’язкового вивчення у загальноосвітніх школах Тернопільщини основ християнської етики. Ініціатори проекту мотивують це тим, що в області найвищий відсоток релігійного населення – близько 98 відсотків, а даний предмет вивчають лише трохи більше 60 відсотків школярів.

ВІТАЛІЙ ШАФРАНСЬКИЙ, голова комісії з питань освіти і науки:

«В 5-6 класах даний предмет викладається як основний урок з інваріантної частини. А в інших класах, по 8 клас, – як факультатив. Профільна комісія абсолютно поділяє ті тривоги, які висловлено як і єпархією УГКЦ, так і активних представників вчительської громадськості».

Крім того, депутати готують до Міністерства освіти і клопотання щодо забезпечення учнів відповідними підручниками та проведення всеукраїнської олімпіади з основ християнської етики.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top