Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / «Майданівські» листи представили у Тернополі

«Майданівські» листи представили у Тернополі

Тернополяни вкотре доводять, «майданівські» події не були випадковістю, і жодного героя вони не забудуть. Письмові згадки та хвилювання учасників тих гірких для України подій представили у краєзнавчому музеї.

Ще кілька місяців тому свої надії про мирну українську долю сотні героїв описували в листах. Дружин просили дочекатись, рідних – не вірити російській пропаганді, а дітей – завжди любити свою країну. «Майданівські» листи у патріотичних конвертах відсилали на Захід, Схід і закордон. Навіть найменші нагадування про ті гіркі події сьогодні зібрали у нашому місті. Листи, конверти, марки, візитівки можна переглянути у краєзнавчому музеї.

ЮРІЙ ЗАБЛОЦЬКИЙ, член Асоціації філателістів в Тернопільській обл.

«На честь перших загиблих, потім на честь загибелі всіх хлопців Небесної Сотні, відповідно, і під вибори Президента. Є багато листів, які відправлялися в день референдуму в Республіці Крим, які були проти того референдуму, потім вже листи з Криму, які з українськими марками, з українськими штемпелями, українськими штрих-кодами ішли в Україну, але вже через Москву. Там стоїть вже штрих-код, який показував, що перепосилання йдеться через Москву».

Тернополянин Юрій Заблоцький зібрав безліч спогадів українців. На експозиції «Зима, що нас змінила» представив близько двох сотень конвертів, марок та іншої кореспонденції. Навіть у найменших деталях, розповідає, українці намагалися висловити свою громадянську позицію.

ЮРІЙ ЗАБЛОЦЬКИЙ, член Асоціації філателістів в Тернопільській обл.

«В основному, це з Києва, самого Майдану йшли листи, листівки. Також люди приймали участь не тільки в самому місті Києві, вони моли бути і у Львові, могли бути в Івано-Франківську, Тернополі, інших містах. І вони також в цей час робили якісь відправлення, якісь листівки, марки для того, щоб, ну, скажемо так, впливати на ці події».

До середини серпня експозицію «Зима, що нас змінила» можна переглянути в обласному краєзнавчому музеї. Далі вона попрямує у Київ.

ВАЛЕРІЙ МАТВЄЄВ, голова Асоціації філателістів в Тернопільській обл.

«З двадцять п’ятого по двадцять дев’яте вересня дві тисячі чотирнадцятого року ця експозиція буде виставлена на всеукраїнській виставці укрфілекс чотирнадцять. Я думаю, що вона там гідно оцінена журі і тими відвідувачами, які прийдуть на цю виставку».

У майбутньому, обіцяє Юрій Заблоцький, надасть тернополянам більше кореспонденції про український Майдан. Можливо, ділиться, представить також особисту переписку учасників.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top