Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Модернізувати систему теплопостачання у Тернополі мають намір до 2018 року

Модернізувати систему теплопостачання у Тернополі мають намір до 2018 року

Ще один проект модернізації системи теплопостачання має намір втілити в життя місцева влада. Нагадаємо, нещодавно міський голова Тернополя Сергій Надал підписав угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку. Завдяки їй місто отримало кошти, за які планують осучаснити мережі теплопостачання на масивах «Східний» та «Сонячний». Натомість тепер мають намір модернізувати систему ще в інших частинах міста.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Зараз це є другий проект з модернізації системи централізованого теплопостачання, розрахований на інший тепловий район. Десь вони пересікаються в принципах і підходах, але, знову-таки, це інші споживачі, споживачі міста Тернополя, які знаходяться в іншому тепловому районі. І тому цей проект буде мати багато чого спільного, він буде рухатися паралельно».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Для значних інфраструктурних проектів, які потребують всі міста України, потрібні, по-перше, новітні технології і величезні суми коштів. Раніше це були мрії, які були нереальними. Сьогодні це є для нас реальністю, сьогодні ми маємо можливість це втілити в життя. І завдяки таким проектам, ми, по-перше, модернізуємо всі системи, всі мережі, які є в місті, до яких, 20, 30, а то й 50 років ніхто і не брався, тому що не  було такої можливості, не було ресурсу. Крім того, кожен такий проект підвищує якість життя наших городян».

Проект передбачає встановлення більше 3 сотень індивідуальних теплових пунктів, реконструкцію кількох котелень, встановлення на них автоматизованої системи керування, оновлення тепломереж тощо. Сума, яка необхідна для втілення програми в життя – майже 25 мільйонів доларів США. Основним кредитором має стати Світовий банк. Позику братимуть на 20 років. Віддаватимуть за рахунок зекономлених коштів.

СТАНІСЛАВ ТЕРЛЕЦЬКИЙ, керівник проекту від Мінрегіону України:

«Між Україною та Міжнародним банком реконструкції і розвитку було підписано угоду про позику та угоду про позику з Фондом чистих технологій. Наступний етап буде отримання у Міністерства фінансів оцінки фінансового стану, щоб залучити цю позику. Напряму буде Світовий банк підписувати з підприємством угоду про реалізацію проекту, та Міністерство фінансів, представник України буде підписувати з підприємствами, з Мін регіоном та Нацкомпослуг та з міською радою угоду про субкредитування».

Після цього можна буде приступати до реалізації. Наше місто – одне з чотирьох, де подібну програму мають намір втілити в життя. Втім, представлений План пріоритетних інвестицій розробляли спеціально для Тернополя. На думку експертів,  модернізація дозволить суттєво зекономити.

ПЕККА КОУРІ, технічний керівник проекту МБРР:

«Економія газу планується на рівні 6 відсотків. Економія електроенергії – 21 відсоток. І економія використання води – близько 9 відсотків. Операційні витрати зменшаться десь на 8 відсотків».

Тарифи для населення, запевняють в міськраді, при існуючих  цінах зростати не будуть. Якщо все піде, як запланували, завершити впровадження проекту мають намір до 2018 року.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top