Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Зарваницькій прощі молитимуться за мир в державі

На Зарваницькій прощі молитимуться за мир в державі

Разом помолитися за мир в Україні закликають всіх паломників. На традиційній Молодіжній прощі у Зарваниці передусім згадуватимуть загиблих у боях в столиці та зоні АТО.

Десятки тисяч прочан із західної України, а також з південних, центральних і навіть східних областей очікують на цьогорічній Молодіжній прощі в Зарваниці. Мають прибути й представники Уряду, депутати, а Президент обіцяв прислати вітання і долучитися до дійства духовно. Основним проханням, з яким у молитвах паломники звертатимуться до Бога, буде припинення воєнних дій на території держави.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«Війна. Гинуть кращі сини, батьки і юнаки, захищаючи нас, наших дітей. Щоб якнайшвидше закінчилась та війна, щоб запанував мир, спокій, щоб Україна була ціла, неподільна, ми організовуємо ту прощу до Зарваниці».

Також під час прощі відзначать 25-річчя виходу української греко-католИцької церкви з підпілля та проголосять покровителя капеланів пенітенціарної служби.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«На цій прощі буде проголошено Блаженного Василя Величковського покровителем капеланів, які працюють у тюрмах. В таких історичних обставинах ніхто не може залишитись байдужим. Кожен повинен долучитися до Всеукраїнської прощі у Зарваниці».

Війна в країні вплинула і на матеріальну підтримку прощі. Якщо перевезення особистих речей прочан, як завжди, забезпечать, то видати їм військові намети не зможуть.

Вихід вірян із Тернополя планують о 8:30, в п’ятницю, від Катедрального собору міста. Ночувати паломники будуть в селі Струсів. Дорогою їм забезпечать і гарячу їжу. У програмі самого дійства – зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю, що відбудеться в суботу по обіді, похід зі свічками, іконою та мощами Василія Величковського, а також концерт, що цьогоріч буде не розважальним, а духовним.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top