Ви знаходитесь: Головна / Новини / Продаж сільгоспземель можуть заборонити

Продаж сільгоспземель можуть заборонити

В Україні можуть заборонити продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це заявив Голова Держемагентства Сергій Рудик під час свого візиту на Тернопільщину. За його словами, над відповідним законопроектом робоча група працювала протягом двох місяців.

СЕРГІЙ РУДИК, Голова Держземагентства України:

«Ми пропонуємо більше не продовжувати мораторій на продаж землі, ми пропонуємо запровадити ринок речових прав на довгострокову оренду землі. Він несе за собою зміни до низки законодавчих актів України, в першу чергу, Земельного кодексу, Податкового кодексу, ще низки законопроектів».

Ситуація, яка є зараз, вважає Сергій Рудик, не сприяє ефективному господарюванню на землі. Адже селяни наразі не зацікавлені здавати її в довгострокову оренду, вважаючи, що мораторій на продаж скасують у 2016 році. Натомість інвестори не зацікавлені вкладати кошти в землю, яку орендують ненадовго, а, навпаки, намагаються отримати з неї якнайбільше прибутку. Відтак, вважає посадовець, якщо запропонований законопроект підтримає Верховна Рада, виграють усі сторони.

СЕРГІЙ РУДИК, Голова Держземагентства України:

«Якщо ми введемо довгострокову оренду, мінімум – 14 років, враховуючи, що це – приблизно 2 сівозміни. Це мало б зацікавити на нашу думку, інвесторів, які працюють в системі, вони би були зацікавлені вкладати свої кошти в землю. Це б зацікавило селянина, оскільки він отримав би кошти за великий період часу використання своєї землі, якщо це його власність на сьогоднішній день, якщо ми говоримо, наприклад, про власників паїв».

Крім того, у разі прийняття законопроект завадить скуповуванню  сільськогосподарських земель державної власності.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top