Ви знаходитесь: Головна / Новини / Річниця хрещення Київської Русі у Тернополі

Річниця хрещення Київської Русі у Тернополі

За мир та спокій в Україні молилися представники духовенства, у неділю, 27 липня, на набережній Тернопільського ставу. Таким чином у нашому місті відзначили 1026 річницю хрещення Київської Русі. Саме християнство об’єднало український народ, вважають священнослужителі.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП)

«Що було б з українським народом, якби він в свій час не був охрещений? Чи зайняли б ми те місце, чи мали б ми повагу для інших народів? Чи була б у нас українська культура, українська мова, українські традиції, якби не було в нас віри Христової. Попробуймо з всього українського забрати християнство. Що у нас залишиться? – Майже нічого».

Християнство не тільки об’єднує, а й вчить, вважають посадовці, які теж долучилися до вшанування знаменної дати.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Християнство багато чого нас вчить. В цих цінностях батьки виховували нас, ми виховуємо своїх дітей. І маємо завжди пам’ятати, що християнство – це не бачення того якими повинні бути люди навколо нас. Це є бачення того якими повинні бути ми в незалежності від того, хто нас оточує».

Хрест – це релігійний символ, який завжди допомагав українцям у різних ситуація, каже очільник міста Сергій Надал.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Разом з хрестом йшли до бою і перемагали наші князі. Разом з хрестом йшли до бою і перемагали козаки, січові стрільці. Разом з хрестом йшли до тюрем до Сибіру наші предки. Разом з хрестом ми здолали Радянський Союз і здобули незалежність в 1991 році. З хрестом ми переможемо і в цій війні. Разом з хрестом ми відбудуємо країну і збудуємо сильну і могутню українську державу».

Під час дійства священнослужителі охрестили воду у спеціальній посудині, з якої мешканці черпали «цілющу» та брали додому. Також освятили й тернопільський став. Таке дійство переселенка з Євпаторії Олена, вперше побачила на власні очі.

ОЛЕНА КОВАЛЕНКО, переселенка з Євпаторії

«Я вперше на такому дійстві, бо у нас, дійсно, я не бачила таких подій, щоб відбувалися. Хоч може просто я не володію такою інформацією. Я дуже рада, що сьогодні відбулася така подія. Що я приймала участь у такій події, бо це таке піднесення, духовне піднесення. Я думаю, що нам обов’язково потрібно такі заходи проводити. І обов’язково це об’єднує нашу країну і Схід і Захід вони повинні бути разом».

Олена Коваленко каже, згуртованість і віра допоможе українському народу перемогти у такий нелегкий для країни час. Вона сподівається, що у найближчому майбутньому повернеться додому у свій рідний і український Крим.

Автор: intb

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top