Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Самостійно лікуватися – небезпечно
Самостійно лікуватися – небезпечно

Самостійно лікуватися – небезпечно

Лікуючи здоров’я, не нашкодити. Купувати медикаменти без попередньої консультації спеціаліста – небезпечно, застерігають медики.

Лікарі продовжують не термін життя, а його якість, розповідає терапевт Галина Осінчук. Тому перед прийомом будь-яких медикаментів необхідно порадитись зі спеціалістом. Пані Галина каже, схожі симптоми можуть проявлятись при різних захворюваннях. Тому ліки, які допомагають одним, не завжди підходять іншим. Причини не відвідувати медиків, пояснює Галина Осінчук, бувають різними.

ГАЛИНА ОСІНЧУК, завідувач об’єднаного відділення терапевтичного профілю ТРТМО

«Людині простіше обходитись тими препаратами, які вона має дома, які вона приймала колись, які вже є застарілі за нашими медичними поняттями. Тобто людина знає, що десять років тому вона приймала оцей препарат, і він їй допомагав, а за десять років медична наука набагато пішла вперед».

Серед причин, які називає Галина Осінчук, є також низькі фінансові можливості – тернополяни не завжди можуть дозволити дороговартісні препарати. Натомість, замінюють їх іншими – більш доступними, але не завжди якісними.

Терапевт Галина Осінчук наголошує – при самостійному лікуванні дуже часто можна нашкодити здоров’ю. Тому консультуватись зі спеціалістом необхідно.

ГАЛИНА ОСІНЧУК, завідувач об’єднаного відділення терапевтичного профілю ТРТМО

«Зараз в нас йде літня пора. І також дуже багато населення до нас звертається, які лікують, самолікують, набряки на нижніх кінцівках. Не радячись з лікарем, якої причини, якого ґенезу ці набряки, і тому дуже часто до нас приходять із змінами з боку серцево-судинної системи, які неконтрольовано п’ють оті ж самі сечогінні, не знаючи, який стан серцево-судинної системи в них. Знову ж таки, який стан сечовидільної системи в них».

Тернополяни зізнаються, купуючи ліки, не завжди попередньо консультуються з медиками. Хоча, й бояться побічної дії.

ОКСАНА

«Боюсь, я завжди прочитую інструкцію, і, чесно кажучи, навіть після призначення лікаря я всерівно прочитую дозування».

ДАРІЯ

«Буває й без рекомендації, якщо мене щось дуже притисне. – А не боїтеся побічних ефектів? – Ну, я знаю, на що я можу без лікаря, а що не можу беру і йду до лікаря».

ЄВГЕНІЯ та АННА

«– Дуже рідко. – Тільки від головної болі. – Якщо в крайньому, і від тиску, якщо ми знаємо, що в нас тиск, і які ми приймаємо. – Від тиску рідко, в більшості, які нам випишуть».

Лікарі ж нагадують, самолікування може нашкодити здоров’ю, а щоб уникнути захворювання, потрібно раз на рік проходити медичний огляд.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top