Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни готові боронити українські кордони

Тернополяни готові боронити українські кордони

Близько тисячі кілометрів розділяють Захід і Схід України. Та це не зупиняє наших чоловіків – вони готові мобілізуватись та їхати захищати державу. Нагадаємо, двадцять другого липня Президент прийняв Указ «Про часткову мобілізацію». Це вже втретє за чотири місяці чоловіків призивають боронити національні кордони.

Оголосити та провести часткову мобілізацію – перший пункт законопроекту. Тернопільщина у списку тих областей, чиї хлопці незадовго отримають повістки. От тільки вік призовників, коментують у військовій частині, збільшився.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, в. о. обласного військового комісара

«До часткової мобілізації підлягають така ж сама категорія людей військовозобов’язаних, яка була попередні дві черги мобілізації. На сьогоднішній день віковий ценс по мобілізації складає до п’ятидесяти років, крім вищого офіцерського складу і генералів. Думаю, що найближчим часом віковий ценс по мобілізації буде збільшений до шести десяти років».

Місцевих чоловіків мобілізація не лякає. Дехто чекає своїх повісток, інші ж готові іти добровольцями.

В Олега, для прикладу, дев’ятнадцятирічний друг воює на Сході. Із хлопцем сьогодні цілий день немає зв’язку. Тернополянин дуже хвилюється, та, розповідає, за спокій своїх близьких готовий піти добровольцем.

ОЛЕГ, готовий захищати Україну

«Ти зможеш своє життя віддати задля того, щоб врятувати інших людей, своїх близьких, друзів і родину і так дальше, то в такому випадку страху немає».

Матері та жінки бояться за своїх героїв. Та розуміють, вони не змозі втримати своїх чоловіків.

ЮРІЙ та ОКСАНА, готові боронити країну

«– Так, я вважаю, що це поступок, достойний кожного чоловіка. – А Ви би відпустили свого мужчину воювати? – Він би не послухав мене все рівно. Якби він захотів, то він би пішов».

ЛАРИСА, відпустила б сина воювати

«Як мама, я би боялася, але би підтримала».

Повістки не прийдуть тим, хто непридатний за станом здоров’я. Не призиватимуть також чоловіків, в яких п’ятеро та більше дітей, та народних депутатів.

МИХАЙЛО, готовий захищати Україну

«Якщо би дуже сильно прийшлося, ну, просто я сам по собі непридатний до військової служби, але якщо би прийшлося, то я би пішов».

ТИМУР, боїться за сім’ю

«Скажемо так, не було б в мене, скажемо так, сім’ї, я вже би вже би, напевне, був там. Так наразі дуже страшно».

Та не усі тернополяни готові боронити східні кордони. Свою позицію пояснюють низьким рівнем військового захисту.

ВОЛОДИМИР, не готовий воювати

«На даний час немає такого бажання, бо тому що подивитися, який бардак зараз там відбувається. Наша армія, Україна – така велика держава, а солдати бідні без касок, без бронежилетів. Скільки говорять, вони з голоду чуть не, не те, шоб помирають, голодують, не мають, де помитися, ніяких санітарних умов немає. Це бардак».

Нагадаємо, мобілізація проводитиметься протягом сорока п’яти днів. Опісля отримання повістки чоловікам необхідно з’явитись у військомати.

 

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top