Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Тернопіль першим відкрив музеї на базі бібліотек

Тернопіль першим відкрив музеї на базі бібліотек

Не просто бібліотека, а й музей. Так сьогодні говорять про «будинки книги» у Тернополі. Наше місто першим почало створювати пізнавальні центри на базі читалень.

Міське управління культури минулоріч стало кращим в Україні. Його керівник вважає, що це насамперед завдяки реформуванню місцевих бібліотек.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«Це завдяки тому, що ми бібліотечну систему бачимо сьогодні як бібліотеку-музей, або бібліотеку-центр того чи іншого напрямку творчості. Я маю на увазі бібліотеку на вул. Франка – це бібліотека «Літературне Тернопілля», бібліотека-музей: бібліотека працює як бібліотека і плюс робить ще свої функції як музей; бібліотека на вул. Стуса – це бібліотека-музей національної іграшки; бібліотека на Східному – етноцентр і дитячої творчості».

Наприклад, у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» читачів особисто знайомлять із письменниками нашого краю. При чому роблять це не лише за допомогою книг.

ГАЛИНА КОМПАНІЄЦЬ, завідувач бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля»:

«Попри ту бібліотечну роботу, яку ми завжди виконували, ми свою роботу спрямовуємо на просвітницьку, на пошукову. Ми наблизилися до письменників нашого краю. І дуже цікаво проходять ці зустрічі. І діти більше пізнають».

Музей у «Літературному Тернопіллі» пролягає вздовж коридору не випадково, наголошують бібліотекарі. Пройшовши його, мимоволі захоплюєшся пам’ятками, стендами, черпаєш багато цікавої інформації.

ОКСАНА ЛЕХІЦЬКА, бібліотекар бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля»:

«Іван Пулюй – уродженець нашого селища Гримайлів на Тернопільщині, це ж він відкрив ікс-промені для цілого світу. А з другої сторони – Михайло Грушевський – не всі знають, що дружина Михайла Грушевського, перша ВІП-леді України – наша землячка Марія Вояковська, яка родом з с. Підгайчики на Зборівщині. Ось такі моменти, з такого будується дитинка маленька, яка приходить. Вона будується і виростає в великого патріота України».

Завдяки реформуванню бібліотек тернопільські читальні стали справжніми культурними осередками творчих зустрічей, майстер-класів та презентацій.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top