Ви знаходитесь: Головна / Новини / У кар’єрі на Тернопільщині незаконно видобувають камінь

У кар’єрі на Тернопільщині незаконно видобувають камінь

Природу Тернопільщини нещадно руйнують, переконують місцеві громадські активісти. За їх словами, нечисті на руку бізнесмени видобувають камінь-пісковик на території національного природного парку «Дністровський каньйон», що належить, до 7 чудес України. Проблема, кажуть, не нова: видобування копалин у природоохоронній зоні, де будь-яка господарська діяльність заборонена взагалі, триває роками.

АНДРІЙ ОБ’ЄЩИК, начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області:

«Ми так автомобілем заміряли, це приблизно 5 кілометрів. Це на межі села Сновидів до села Возилів. Таких ще 9 є в Бучацькому районі. Які не мають ліцензії».

ОЛЕГ БАРНА, громадський активіст:

«Що залишилося в Україні із східних регіонів, де немає навіть чим дихнути і відпочити? Донецька, Луганська область – в териконах. Зелених зон немає. Зараз буде і в нас. Замість лісів – кар’єри. Забиті, затоплені, розвалені».

За словами Андрія Об’єщика, пісковик – камінь унікальний. В Україні він є лише на Тернопільщині.

ВІТАЛІЙ СОРОКОЛІТ, громадський активіст:

«Організовано завершений цикл бізнесу нелегального. Починаючи з розробки, видобутку, обробки, переробки, складування проміжного, транспортування. І далі – організація всім відомих складів, які є у Тернополі».

В доказ своїх слів активісти демонструють відео. Герой – один із місцевих продавців каменю. В ході розмови чоловік зізнається: в Бучацькому районі працює його бригада.

«- В Бучачі нема таких кар’єрів. В Бучачі це є все – ями. Тобто там, як тільки витягують, його зразу тарабанять в Тернопіль. Там ніхто не складає його. Ви мені кажіть, що ви хочете? Там я його продаю, кажу, звітам – 100 гривень за квадратний метр.

–         А ви можете привезти, щоб безпечно? Щоб, там, ДАІ не цапнуло?

–         То це моя головна біль. Я за що і говорю. Там воно коштує, якщо я продаю його там, 100 гривень. Тут воно коштує 135».

 На незаконну торгівлю просто «під носом», запевняють активісти, ні правоохоронні органі, ні відповідні служби належно не реагують. Відтак, представники громадських організацій вже підготували заяву до генпрокурора стосовно фактів протиправної діяльності службових осіб.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

1 коментар

 1. Експерт

  Люди каменем не поділилися з 5 колоною?
  1. Камень там дійсно треба видобувати, щоб не камяні брили торчали з землі а щоб там можна було дерева посадити і поля.
  2. Видобуваючи камень створюются умови коли вода з пагорбів не збігає стрімголов в річку і тим самим ці карєри зменшують паводки і підняття рівня води.
  3. Всі надра належать народу України і народ має право ними користуватися!
  4. Камяні брили перешкоджають всмоктуванню води землею, що також спричиняє під час дощу підняття рівня води і затоплення територій. Якщо камень з землі повитягають екологічна ситуація покращеться.

  Дивує, чому 5 колона не бореться з продажними суддями, прокурорами, міліціянтами? Очко туге? Страшно? А кидається на бідних людей з сільської місцевості.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top