Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі працює єдиний склад для допомоги українським військовим

У Тернополі працює єдиний склад для допомоги українським військовим

Єдиний склад, де збирають усю допомогу військовим, які знаходяться в зоні антитерористичної операції, розпочав свою роботу ще на початку тижня, на вулиці Збаразькій. До роботи долучилися 7 місцевих громадських організацій. Ініціатори кажуть: у такий спосіб кожен охочий може внести свій маленький вклад в підтримку української армії. На місці зібрані продукти харчування, засоби гігієни та інше волонтери пакують в окремі коробки.

ТАРАС БІЛАН, активіст:

«Пакуємо за принципом пообідати або повечеряти один раз. Консерви – 4 банки, олія – 1, згущонка – 1, чай, кава, печиво, цукор, макарони, гречка. Потім йде зубна паста, шампунь, мило звичайне, мило господарське, папір туалетний, цигарки – 2 пачки. Тобто, це з розрахунку щоби хлопці от пообідали, перекурили, з’їли по цукерку чи ще по чомусь. І після того просто цей ящик пішов в утиль».

Продукти радять приносити ті, які довго зберігаються. До прикладу, замість палки ковбаси краще принести кілька м’ясних  консервів у металевій банці. Усі пакунки  активісти переправлятимуть просто в зону АТО. На перебування там, запевняють, мають усі необхідні дозволи. Втім, коли і куди саме будуть їздити – не розголошують, аби убезпечити тих, хто такі передачі возитиме. До слова, один автомобіль із зони військових дій вже повернувся.

РОМАН ПАВЛИШИН, активіст:

«Вчора наші бійці ви грузили 15 тонн 24 бригаді, під Лисичанськом на самій передовій. Хлопці… Ну, скажем так: «пищали від задоволення» – це буде мало сказано. Були довольні таким речам як цукерки, цигарки. А коли побачили майонез і кетчуп – це взагалі… Дзвонили до 1 ночі і дуже дякували».

ЮРІЙ ОСТАПЮК, активіст:

«Хто має можливість, може є якийсь вільний транспорт, або хтось з приватних людей, хто має бус, має бажання їхати, прошу зголоситися чи через соцмережі, чи на мій особистий номер телефону – 067 505 72 77, хто має бажання допомогти. Може організації, які мають, наприклад, талони на дизпаливо взяти участь в тому. Чи коштами, щоби можна було організувати відправку».

Громадські активісти обіцяють: усі передачі попадуть за призначенням, а сам процес буде максимально прозорим.

ТАРАС БІЛАН, активіст:

«Вся продукція, всі матеріали, які передають люди, обов’язково обліковуються актом прийому передачі. Ось він в нас є на стенді. В двох екземплярах: один примірник – людині, інший примірник зберігається в нас. Крім того, є телефон. Це робиться для того, щоб не було навіть думки про те, що тут будуть зловживання».

Збирають пожертви не лише безпосередньо на складі. Волонтери чергують і біля найбільших місцевих магазинів.

ІГОР ВАРНІЦЬКИЙ, активіст:

«Є такі, що кожний день йде, і кожний день якусь пачку макаронів, чи гречки, чи консерви дають. Дуже вдячний нашим людям, що так підтримують цю акцію».

Усіх тих, хто хоче допомогти, активісти просять приносити все, що, на вашу думку, стане військовим в нагоді. Цікаво, що, крім продуктів та речей, закликають приносити листи та дитячі малюнки. Кажуть, це дуже піднімає бойовий дух нашої армії.

Передавати щось від себе можуть і люди з області. Активісти вже підготували близько 250 листів, які розішлють по найбільших сільських радах із проханням долучитися до збору. Запевняють, в разі потреби транспортом забезпечать. Закликають громадські організації зголошуватися і волонтерів.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top