Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Через гроші Євромайдану досі сваряться

Через гроші Євромайдану досі сваряться

Через зібрані на тернопільському Євромайдані гроші досі сваряться. А конкретно підсумувати витрачене не можуть.

Так сьогодні не можуть знайти крайнього, звітуючи за фінансові справи тернопільського Майдану. Ті, хто здавав, звинувачують тих, хто збирав, і навпаки. Криків та заяв багато, а почути конкретні цифри та суми майже нереально. Наприклад, скільки загалом перерахували потерпілим, так і не сказали.

НАТАЛІЯ МАЗУР, волонтер:

«Згідно важкості ушкоджень, тривалості лікування, тривалості реабілітації і наступного лікування, наступної реабілітації. Також враховуючи матеріальне становище сімї, їхній якийсь соціальний так само статус. Приблизно 120 заяв в нас було, тому що люди деякі зверталися двічі. Тому що була ще потреба в повторному лікуванні. Мінімальна сума допомоги в нас була, я не знаю, від 2000 грн., максимальна була, це так, деяким людям, 15000 грн.».

А от скільки зібрали і на що витратили, навіть опублікували в газеті. За період Євромайдану пожертвувань надійшло більше 3-х з половиною мільйонів гривень. Щоправда, відкрито показувати витрати організатори не хочуть.

ЛЮБОМИР ШИМКІВ, керівник молодіжного Євромайдану:

«Це був звіт на 1 березня. Потім ще від 1 березня скриньки стояли 3 дні, якщо я не помиляюсь. Ті гроші, шо були в тих скриньках, ми передавали хлопцям на блок-пости, там були невеликі кошти. І той залишок, що є в цій газеті, ми роздали на потерпілих, поранених, загиблих, білети з Києва повернули, і там ще була закупка деякого спорядження».

НАТАЛІЯ МИХНО, заступник голови Тернопільської ОДА:

«В цих папках може кожен з вас переглянути і перевірити. Але будь ласка, не треба розносити це і розмножувати. Бо це не є тактовно навіть».

Зі слів того, хто допомагав збирати гроші на Євромайдан, фінансові внески не реєстрували так, як потрібно. Лист про це надіслали очільнику тернопільського Майдану Володимиру Стаюрі.

МИКОЛА КРУК, допомагав збирати гроші на Євромайдані:

«Заява про неправильну фіксацію грошей. Тоді колективна заява була на імя голови облдержадміністрації і голови обласної ради. З обласної ради прийшла відповідь, що облрада до зібраних коштів відношення не має, «рекомендуємо ініціативній групі звернутися з порушеного питання до правоохоронних органів».

Претензії до організаторів тернопільського Майдану, правда, вже до інших, мають і місцеві активісти. Галина Бондаренко розповідає, що збирала дані потерпілих, які потребували допомоги.

ГАЛИНА БОНДАРЕНКО, активіст:

«Я пішла до Лабайчука, «Правий сектор», я зустрілася з Філем, я просила, щоб мене звели і з М. Чашкою, вона сказала «хай не пхає носа туди», це іменно вона мені переказувала, можливо, ви в газетах бачили. Прийшла я до Дулеби Ігоря. Я єдине сказала «Давайте зробіть реєстр». Не було б ні скандалу, ні цих вияснень, ні пояснень, якби був єдиний реєстр постраждалих майданівців. Цього по сьогоднішній день немає».

Хто, кому і скільки винен за тернопільський Євромайдан присутні на засіданні так і не з’ясували.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top