Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Яким цьогоріч буде врожай на Тернопільщині?
Яким цьогоріч буде врожай на Тернопільщині?

Яким цьогоріч буде врожай на Тернопільщині?

Цьогорічним лідером серед сільськогосподарських культур є озимий ячмінь. Його на Тернопільщині вже зібрали повністю. Посилено область запасається пшеницею, горохом і ріпаком.

Результати від перших жнив не дуже високі, та це тільки початок, кажуть в облдержадміністрації, і ще рано прогнозувати. В порівнянні із минулим роком, область відстає зі збору зернових на два відсотки. Показник – це, звітують чиновники, дуже малий. Стовідсотково уже зібрали озимий ячмінь, частково змолотили пшеницю. А через кілька днів Тернопільщина запасеться також горохом і ріпаком. Серед проблем – висока температура. Через неї в області усі сільськогосподарські культури потрібно збирати одночасно.

ІВАН КРИСАК, заст. голови Тернопільської ОДА

«Накладається сьогодні велика кількість робіт по збору як гороху, так і ріпаку, так і ярого ячменю, пшениці і так дальше».

Зібрати урожай в області мають на восьмистах тисяч гектарів, а це більше, ніж торік, кажуть чиновники. Немає проблем на Тернопільщині, розповідають, і з експортом зерна.

ІВАН КРИСАК, заст. голови Тернопільської ОДА

«Один із єдиних продуктів, який сьогодні ми не маємо проблем вивести в Європу. Безумовно, що ціна буде на порядок п’ятнадцять-двадцять відсотків вищою, ніж минулого року».

Область, запевняють чиновники, буде повністю забезпечена зерновими культурами. Тому аграрії цього року вирішили трохи змінити курс.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА

«Аграрії позмінювали пріоритети в цьому році по культурі. Більше уваги було приділено сої, менше кукурудзі і зерновим».

Забезпечена наша область також елеваторами. Вони, розповідають в ОДА, готові прийняти дев’яносто п’ять відсотків зібраного зерна.

До жнив підготовлені також комбайни. Їх на Тернопільщині близько трьох тисяч. Додатково зі Сходу та Півдня України область залучить двісті сім сільськогосподарських машин.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top