Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / В області незаконно видобувають корисні копалини

В області незаконно видобувають корисні копалини

Корисні копалини задарма – в області почастішали випадки незаконного видобування пісковику та вапняку. Ласих поживитись природними ресурсами землі екологічна інспекція та прокуратура має намір карати. Більше про випадки порушень природоохоронного законодавства знає Олена Юрик.

Незаконно видобували та продавали камінь-пісковик. Прокуратура області підтвердила: на території національного природного парку «Дністровський каньйон» ласі на корисні копалини й справді займались нелегальним бізнесом.

РОМАН ВАЛЕЦЬКИЙ, міжрайонний природоохоронний прокурор:

«Під час виїзду наших працівників спільно із залученням екологічної інспекції було з’ясовано, що дійсно є ті копанки. Екологічною інспекцією області було нараховано збитки в сумі п’ять тисяч гривень».

Нагадаємо, «Дністровський каньйон», що в Бучацькому районі, належить до семи чудес України. Тому будь-яка господарська діяльність на його території заборонена. За чотири роки, кажуть у прокуратурі, природоохоронну зону перевіряли лише двічі. Тому горе-бізнесмени могли з легкістю видобувати камінь-пісковик.

Шість кар’єрів в області прокуратура та екологічна інспекція уже проконтролювали.

РОМАН ВАЛЕЦЬКИЙ, міжрайонний природоохоронний прокурор:

«Одним із виїздів наших на Кременецький район на Дунаївську сільську раду так звана є Соколина гора. Там видобувають камінь-вапняк. Ми побачили, що працює тяжка техніка, яка видобуває цей камінь, грузиться в автомобілі. І, вибачте, так горе-підприємці, які там є, ці гроші за цей камінь кладуть собі в кишені».

Ще один випадок незаконного видобутку корисних копалин, а також зрізання дерев, зафіксували в Заліщицькому районі. Там сума шкоди перевищує сімдесят шість тисяч гривень. Проти нелегальних бізнесменів, кажуть у прокураторі, уже порушили кримінальні провадження.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top