Ви знаходитесь: Головна / Новини / Для армії волонтери збирають рекордні суми

Для армії волонтери збирають рекордні суми

Все на Схід – місцеві волонтери продовжують допомагати військовим, що служать в зоні АТО. Від продуктів харчування та засобів особистої гігієни аж до необхідного спорядження. Чого не вистачає бійцям та які суми жертвують для армії, дізнавалась Олена Юрик.

Допомога від жителів нашої області, кажуть волонтери, надходить щодня. Продукти харчування, медикаменти, одяг та навіть військове спорядження – усе для бійців, що служать в зоні АТО. Окрім усього цього, звітують, зібрали також готівки на суму більше, як шістдесят п’ять тисяч гривень. Ці кошти жертвували на вулицях і в магазинах міста. Та розслаблятись, кажуть волонтери, ще рано.

АНДРІЙ КРАВЧУК, представник ГО «Майдан»:

«Першого разу було зібрано 8 банок і сума 12 500, друга виїмка банок – було 13 банок , сума 21 126 гривень, третя виїмка банок – 20 банок, 28 618 і четверта виїмка банок – було 30 банок відкрито і сума 2 518».

Для тих, хто не хоче передавати гроші із рук в руки, радять приходити безпосередньо в логістичний центр, що на вулиці Збаразькій, 16. На складі волонтери оформлять акти прийому-передачі коштів та завірять їх підписом й печаткою. Туди ж можна звертатись і за допомогою.

ХРИСТИНА ФЕЦІЦА, волонтер:

«Навіть в суботу приходила жіночка, яка сину хотіла, вона просила каску і медаптечку. Окрім того прийшов хлопчик, також мав документ, просив берци, вибрав серед того, що в нас було. Тобто ми намагаємось допомогти, звичайно, всім, хто має потребу і хто має якийсь документ, що його призивають».

Рекордну суму – більше одного мільйона гривень за чотири місяці – зібрала також «Самооборона». А в іноземній валюті пожертвували близько півтори тисячі євро, дев’ятсот доларів, п’ятдесят фунтів та п’ятсот білоруських рублів. За ці кошти волонтери закупили для військових амуніцію.

ЮРІЙ МОРГУН, активіст «Самооборони»:

«Це бронежилетів 213, шоломів 660, камуфляжні форми 10, берци літні 234, наколінники, налокітники 75, розгрузки 18, окуляри тактичні 100, каремати 90, спальники 90, значить, тепловізор 1, гідратори 12, коліматори 4, 2 приціли і 1 бінокль».

Активно допомагають, кажуть волонтери, також церковні громади. Так, до прикладу, в Архикатедральному соборі зібрали близько п’яти тонн продуктів, а також засобів гігієни, одягу й медикаментів.

Зараз, кажуть в «Самообороні», до них звертаються бійці із проханням передати теплий одяг, термобілизму, цигарки, чай, кросівки та інше.

СНХ: ЮРІЙ МОРГУН – активіст «Самооборони»

«Питання засобів особистої гігієни і прально, скажемо так, дезінфекційних засобів. Питання харчів не є настільки актуальним, як воно може видатись».

Зараз в запасі у «Самооборонців» залишилось ще вісімдесят шість тисяч гривень. Їх, кажуть активісти, планують витрати на найнеобхідніше.

Усі кошти, які пожертвували люди, звітують волонтери, були витрачені безпосередньо на допомогу військовим. Хвилюватись не варто також і з доставкою благодійності в зону АТО. Її, кажуть активісти, систематично везуть на Схід.

 ТАРАС БІЛАН, волонтер:

«Їздив в зону, везли продукти. Виїхали увечері, я буду розказати так, як було, щоб всі розуміли, що все-таки війна є війна. Добиралися довго по поганих дорогах, машина гружена. Прибули на місце, загальне враження дуже просте – наші війська навчилися воювати».

 

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top