Ви знаходитесь: Головна / Новини / Зберегти протезно-ортопедичну фірму в Тернополі навряд чи вдасться

Зберегти протезно-ортопедичну фірму в Тернополі навряд чи вдасться

Відзначили тих, хто повернувся із зони АТО і поговорили про біженців з тих же регіонів. Це депутати обласної ради встигли зробити за першу половину сесії. А от вирішувати фінансово-господарські питання після обіду більшість обранців просто не прийшли.

Спершу вручили грамоти службовцям, які захищали Батьківщину в зоні АТО. Далі перейшли до переселенців, які втекли від небезпеки в нашу область. Таких сьогодні вже майже 900. За словами начальника місцевого управління надзвичайних ситуацій, всіх їх зустріли, поселили, надали психологічну підтримку. 16-х студентів влаштували в регіональні виші, 43-х учнів – у школи, три десятки діток – в дошкільні заклади. Тим, хто звернувся за пенсіями, призначили їх. А от з 80-ти осіб, що прийшли в службу зайнятості, сьогодні працевлаштували тільки 26-х. Ще чимало перебувають там на обліку. Чоловіків, які з тих чи інших причин залишають східні області у важкий для них час, у Тернополі також приймають.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС України в Тернопільській області:

«Близько 100 чол. – це мужчини різного віку. З ними тоже проводиться робота, на сьогоднішній день ми не маємо права відмовити людині, яка внутрішньо переміщається. Є випадки, коли прибувають чоловіки з своєю сімєю. Після облаштування побуту людей, чоловіки повертаються назад на Схід».

А от зберегти протезно-ортопедичне підприємство Тернополя навряд чи вдасться. Реорганізувати фірму, приєднавши її до Львівської, розпорядився Кабінет Міністрів. Громада попросила депутатів захистити підприємство.

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської обласної ради:

«Зберегти цю установу, яка сьогодні є актуальна з огляду на те, що є велика кількість людей, котра в тернопільській області потребує ортопедичного протезного обслуговування. Враховуючи те, що ми зараз перебуваємо в умовах війни, то тим більше, на цьому треба наголосити, що сьогодні ми маємо захистити це підприємство, яке має зберегти статус юридичної особи на території Тернопільської області. Навіть хоча б враховуючи те, що тільки в минулому році це підприємство сплатило майже 3 млн. грн. податків і відрахувань в Пенсійний фонд близько 1,5 млн. грн.».

Та за інформацією голови обласної ради, зупиняти реорганізацію вже пізно.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Постанова Кабінету Міністрів вже в дії, так як по Полтаві. Але можемо звернутися через сесію. Просто відповідь буде наперед негативна. Є постанова Кабміну, зараз будь-які реорганізації про припинення і вони не будуть зараз вчиняти будь-яких дій».

Також до обіду депутати встигли заслухати звіт про роботу начальника обласної міліції, змінити перелік автошляхів, які підлягають ремонту, і розглянути ще кілька бюджетно-майнових питань. А от після перерви обранці працювати на благо громади не захотіли. На другу половину засідання прийшли близько 20 депутатів. То ж продовжити сесію вирішили 11 вересня.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top