Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / На Алеї зірок – поповнення

На Алеї зірок – поповнення

Нові імена на Алеї зірок. Традиційно, з нагоди Дня «файного» міста на вулиці Сагайдачного презентували нові зірки. Цьогоріч навіки закарбували в бронзу у вигляді тернового цвіту біатлоністку Олену Підгрушну та Казимира Сікорського.

Як і годиться, на відкриття нових зірок на вулиці Сагайдачного зібралось чимало тернополян та гостей міста. Навіть дощик не завадив урочистостям. Цього року навіки закарбували у бронзу в вигляді тернового цвіту два відомих імені. Видатну спортсменку, біатлоністку Олену Підгрушну та скульптора, художника і живописця Казимира Сікорського.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні за зверненнями громадян, ми вшановуємо пам’ять двох людей, які стали тут зірки, у вигляді тернових зірок. Казимир Сікорський, на жаль, його немає в живих вже два роки. Людину, яку пам’ятають тернополяни, як головного художника Тернопільського обласного драматичного театру. Людину неповторну. Він на правду є творцем і частиною неповторної, мистецької аури міста Тернополя. Інакше про нього і не відгукуються його колеги. І друга людина – це наша сучасниця, це символ молодості, символ натхнення, символ перемоги – Олена Підгрушна».

Дружина Казимира Сікорського розповідає, прожила з чоловіком 35, інколи не легких, проте дуже щасливих роки. Перелічити всього, що він зробив за життя важко. Ця видатна постать залишила після себе те, що ніколи дасть про нього забути.

ГАЛИНА САДОВСЬКА, дружина Казимира Сікорського:

«Він оформляв вистави в Болгарії, оформляв в Росії, в тодішніх містах-побратимах Тернополя. Крім того, Казимир Броніславович, поставив цілий ряд пам’ятників. В нашій області – 2. В нашому місті це: «Мати» на Пагорбі Слави і «воїнам-афганцям». У його рідному Шумську стоїть його пам’ятник Тарасові Шевченку. А в Гусятині перший і поки що єдиний в Україні пам’ятник Северину Наливайку. І крім того, він ще був художником, він писав картини, він такий різноплановий, різножанровий був чоловік».

Олена Підгрушна перша представниця спортивної сфери на тернопільській алеї зірок. Як завжди сором’язлива та щира біатлоністка лише подякувала і зізналася, що для неї це велика подія.

ОЛЕНА ПІДГРУШНА, біатлоністка:

«Дякую за визнання, за те, що я заслуговую бути тут, поряд з такими великими людьми на цій алеї. Мені надзвичайно приємно. Я хочу побажати вам в найближчому часі здійснення всіх мрій і щоб до кінця року ще у нас вся алея була виставлена. Щоб були у нас завжди достойні люди, в нашому файному місті Тернополі».

Нагадаємо, «Алею зірок» просто у центрі міста, на вулиці Сагайдачного, заклали у 2011 році. Так тернополяни вшановують найвидатніших краян. За ці роки там увіковічнили 8 імен: археолога і громадського діяча Ігоря Герети, композитора Анатолія Горчинського, поета Бориса Демківа, художника Івана Марчука, поета-пісняра Степана Галябарди, театрознавця Михайла Форгеля, фотохудожника Василя Бурми та письменниці Лесі Романчук.

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top