Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / На Тернопільщині борцям за незалежність України встановили прапор

На Тернопільщині борцям за незалежність України встановили прапор

Прапор для Героїв та кущі калини відтепер оселилися на вершині гори Ґонтова. Як розвівається стяг бачитимуть не тільки мешканці Збаразького, Зборівського та Кременецького районів, а й в Підкамені на Львівщині. Адже його підняли на флагштоці висотою у більш, ніж 12 метрів. Щоб долучитись до цього історичного моменту на Ґонтовій зібрались чи не усі мешканці навколишніх сіл.

НАДІЯ МИХАЙЛІВ, сільський голова с. Кобилля:

«Майже все село прибуло  сюди, на це місце. І я думаю, що не востаннє воно зібралося тут».

КАТЕРИНА ОМЕЛЬЧАК, мешканка м. Збараж:

«Символ нашої нації: жовто-блакитний прапор, золотий тризуб і червона калина, то ж будьмо пильні, не допустімо, щоб ворожий вітер калину ламав».

МАРІЯ ВОВЧУК, мешканка с. Кобилля:

«Ці речі для того, щоб об’єднати наш народ, бо я дуже переживаю. Мій племінник нині знаходиться на Сході. Я всім серцем там, їм там дуже тяжко і ми, хоч поможім їм молитвою, піснею, от такими подіями, як нині підтримаємо їх».

Ідея встановлення прапора належить мешканцеві Збаража Олегу Кокайлу. Його малою Батьківщиною є село Кобилля, що розташоване неподалік гори Ґонтова. Чоловік каже, втілити свій задум вдалося завдяки однодумцям.

ОЛЕГ КОКАЙЛО, автор ідеї:

«Прапор стандартних розмірів, збільшений. Якщо брати по стандартах: 2.20 – висота, 3.60 – ширина. Замовляв я його, там, де шиють прапори для кораблів зі спеціальної тканини, яка називається прапорна сітка».  

Цю гору для встановлення прапора вибрали не випадково. В 1916 році тут відбувся запеклий бій між Січовими стрільцями та російськими солдатами.

ТАРАС ЮРИК, депутат Тернопільської міської ради:

«Сьогодні, власне, як раз синьо-жовтий прапор є символом боротьби за українську незалежність. Він на сьогодні додає для мирного населення, тої віри і впевненості в швидкій перемозі наших бійців, наших воїнів, а для наших бійців і воїнів – це є той символ, який веде їх в бій, який  заради нього кладуть свої життя».

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської обласної ради:

«Гора Гонтова бачила багато перемог українського війська. І я думаю, що наступними кроками во ім’я історичної пам’яті, во ім’я Лисоні, Гонтови і багато багатьох місць історичних, ми переможемо нашого російського сатрапа».

Піднімали прапор традиційно для українців з молитвою та гімном. Також на горі відправили панахиду за полеглими Героями.

Автор: Ірина Веселовська

Ірина Веселовська
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top