Ви знаходитесь: Головна / Новини / Пам’ятник жертвам депортації споруджують у Тернополі

Пам’ятник жертвам депортації споруджують у Тернополі

Пам’ятають та люблять свою малу Батьківщину – Лемківська громада розпочала встановлення пам’ятника жертвам депортації. Що символізує меморіал, дізнавалась Олена Юрик.

Вшанувати свою Батьківщину вирішила Лемківська громада. Про депортацію з етнічних земель люди розповіли символічно – через спорудження меморіального пам’ятнику. Дерево без коріння як лемки без своїх земель – така ідея монументу.

ОЛЕКСАНДР ВЕНГРИНОВИЧ, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина»:

«Самі кроні – це йде депортація, а коріння немає. Наше коріння і мала Батьківщина там, на Лемківщині, Надсянні, на Холмщині. Оце символізує він відірваність від нашої землі».

Також на пам’ятнику зобразили сумного лелеку із опущеною головою. Вона, розповідають у товаристві «Лемківщина», символ дому, який знаходиться там – на малій Батьківщині, і чекає своїх господарів.

Кошти на спорудження меморіалу збирали спільно з усіма громадами. Частково, розповідають, допомогла також міська рада.

ВАСИЛЬ МОСУЛА, голова обласного товариства «Надсяння»:

«Однозначна підтримка, стовідсоткова підтримка членів нашого товариства. Щиро кажу, що в мене були деякі сумніви в тому, що ми назбираємо ту відповідну, ту потрібну для будівництва пам’ятника суму, але на моє щире здивування в нас назбиралося навіть грошей більше».

Встановили монумент біля Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, зараз уже закінчують благоустрій. Відкриття пам’ятника жертвам депортації представлять на огляд в День незалежності о 12 год.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top