Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Про сміття в Тернополі згадують лише перед виборами

Про сміття в Тернополі згадують лише перед виборами

Проблема сміття знову постала в Тернополі. Точніше, хвилює людей стан сміттєзвалища у Малашівцях. У справу в черговий раз втрутилися депутати. Що вони пропонують для вирішення проблеми, намагалася з’ясувати Вікторія Кравець.

Вже кілька тижнів депутат обласної ради, а також мешканець ближнього до звалища села, кричить про горіння сміття у Малашівцях.

МИРОН КУЗИК, депутат Тернопільської обласної ради (ВО «Свобода»):

«Димить! Одним словом «димить» перечеркується все. І люди здихати будуть скоро, як так буде робота проводитись по рекультивації».

Позафракційні ж депутати пригадали обласній владі проблеми зі сміттям 5-річної давності. Їх цікавить, чому досі немає обіцяної альтернативи для складування відходів.

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської обласної ради (позафракційний):

«Що помінялося в тому, що експлуатація даного сміттєзвалища тоді облдержадміністрацією обмежувалася, а після 2009 р. вона знов продовжувала здійснюватися. Які заходи сьогодні вчиняються по тому, щоб відбулася рекультивація Малашівецького сміттєзвалища – раз, два – було відкрито новий полігон для сміття?»

АНДРІЙ ФЕДУНА, депутат Тернопільської обласної ради (позафракційний):

«Поясніть де, нам всім, як депутатам, де ця лінія і чого це питання ніколи не обговорюють! Забули? Не можна так».

За поясненням колег, вирішити проблему з Малашівецьким сміттєзвалищем ні за місяць, ні за рік не вдасться. Питання потребує змін відразу в кількох напрямках.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, депутат Тернопільської обласної ради (ВО «Свобода»):

«Ця річ, про яку говорить пан Кузик, це є наслідок багаторічних, десятиліттями невирішених екологічних питань в Тернопільській області, ні по полігону, ні по схемах санітарної очистки, ні по очисних спорудах і т.ін. Це задавнені питання. Чому сьогодні так гостро стоїть питання по Малашівцях? Та тому що елементарно, сказав заступник голови інспекції, що немає власника, не виділена земля, не затверджено жодних схем вивозу і т.ін. Тобто це є питання велике».

У міськраді підтвердили, що основна проблема відсутності нового сміттєзвалища – виділення землі під нього. За законодавством місце для складування відходів тернополян мала би віднайти міська влада. Проте ділянка не може бути розміщена в межах міста. А розпоряджатися землею навколо Тернополя – вже компетенція районної влади. То ж поки що міськрада рекультивує сміттєзвалище і намагається своєчасно ліквідовувати загоряння на ньому.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології управління ЖКГ міськради:

«Цього року, наприклад, виділено 900 тис. грн. на його рекультивацію. Це практично вся територія, крім зони, де йде висипка, вся територія покривається спеціальною висівкою, робиться така півкуля і відповідно закривається, щоб там вже виділення відходів не проводити. Хочемо загородити, хочем ужесточити проїзну систему, щоби все таки не було взагалі можливості проїхати іншим службам, крім наших спеціалізованих, і поступово йдемо до його закриття».

Як відзначив пан Соколовський, проблема першочергова для міста вже не один десяток років. Але спекулюють нею політики лише напередодні чергових виборів.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top