Ви знаходитесь: Головна / Новини / Свободівці тиснуть на екоінспекцію заради посади?

Свободівці тиснуть на екоінспекцію заради посади?

Крісло начальника екоінспекції області стало ласим шматком для депутатів? Екологів Тернопільщини вже кілька місяців обливають брудом за їхню начебто невиконану роботу. Знімальній групі ІНТБ в екоінспекції навели зовсім протилежні дані. Хто із чиновників правий, а кого просто приваблює посада начальника служби?

У засобах масової інформації, на колегіях, сесіях останні кілька місяців лунають звинувачення на адресу екологічної інспекції Тернопільщини. Зокрема, депутати облради оскаржили доповідь екоінспекторів щодо стану Малашівецького сміттєзвалища.

МИРОН КУЗИК, депутат Тернопільської обласної ради (ВО «Свобода»):

 «Вашу інформацію вважати неповною, незадовільною. Поставити питання перед державним керівництвом України п. Казимиром про те, щоб прийняти до них відповідно міри реагування вплоть до звільнення з займаних посад. Хай попрацюють десь в другому місці, якщо там не можуть забезпечити».

В інспекторів – правда інша. Пояснюють, що свою роботу на Малашівецькому сміттєзвалищі давно виконали. Своєчасно перевірили і виявили порушення на інших об’єктах.

ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заступник начальника Державної екологічної інспекції в області:

«Функції всі наша інспекція вже давно виконала. А є ще інші ті органи. Якщо пише депутат, що воно впливає на здоровя людей, то чому він не звертається до Держсанепідслужби? Чому не звертається до Зборівської райдержадміністрації, яка є розпорядником земель там, де розташовано Малашівецьке сміттєзвалище? Чому не звертається до Інспекції сільського господарства, яка має нараховувати збитки за самовільне використання земельної ділянки?»

МИХАЙЛО ОНИЩУК, начальник відділу екоконтролю природозаповідного фонду екоінспекції в області:

«Наприклад, якщо взяти останні резонансні справи нашої області, це т.зв. заказник ландшафтний Касперівський, працівниками нашого відділу були виявлені ці порушення, вони були взяті на облік, були ці матеріали наші передані в правоохоронні органи і відкриті кримінальні провадження».

Та незважаючи на задокументовані високі показники роботи, політики й далі намагаються скомпрометувати інспекцію, кажуть її працівники.

ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заступник начальника Державної екологічної інспекції в області:

«Великий тиск, те се, створювалися запити і з Державної екологічної інспекції України, робилися і депутатські запити різні, приходили представники громадськості в кабінет, робили показові виступи – виливали в відро рибу, змішували з водою і кажуть «Беріть її на аналізи». Ну це просто бажало бути в тих випадках стриманим, що ми і стараємося робити».

Через постійні звинувачення начальник екоінспекції потрапив у лікарню. Зараз чиновник вже повернувся до роботи і не бажає переходити на особистості у конфлікті з депутатами. Лише зауважив, що тиск на інспекцію почався одразу з приходом до них помічника одного з тернопільських нардепів.

МИКОЛА БАТІГ, начальник Державної екологічної інспекції в Тернопільській області:

«Був наказ на призначення на стажування Навроцької Ольги Степанівни, перший наказ був 16.05.2014 р. І з цього часу почалися активні дії громадськості так званої щодо охорони природи, щодо виявлення фактів. Вона повинна була стажуватися на начальника екоінспекції. Вона прийшла, декілька днів походила і я не побачив матеріалів стажування. Крім цих наказів, інших матеріалів немає».

Натомість колектив екоінспекції звернувся до вищестоящих органів влади з проханням врегулювати даний конфлікт.

МИКОЛА БАТІГ, начальник Державної екологічної інспекції в Тернопільській області:

«Гарно і грамотно відписано з Державної екологічної інспекції, що керівник буде призначатися фаховий і тільки за результатами проходження стажування. Тобто людина, яка буде відповідати, яка працювала в цих галузях, а не інші люди зі сторони, які не мають ніякого відношення до роботи в природоохоронній сфері».

Як стало відомо ІНТБ з власних джерел, конфлікт з екоінспекцією дійсно має політично-особисте забарвлення. На ласу посаду всіма правдами і неправдами свою помічницю і дружину побратима “просуває” народний депутат від «Свободи» Олексій Кайда (що підтверджують інтернет-видання: http://poglyad.te.ua/lyustratsiya-2/lyustratsiya-u-ternopoli-olha-navrotska-zajme-povazhne-krislo-v-oda/ , http://t-weekly.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=11333:2014-04-02-08-41-24&catid=20:2011-04-13-15-05-38&Itemid=23 тощо).

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top