Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Символічний пам’ятник відкрили у День Незалежності

Символічний пам’ятник відкрили у День Незалежності

Символічно у День Незалежності України в Тернополі відкрили пам’ятник жертвам проросійського режиму – примусового виселення.  Ми потерпаємо від цього агресора і сьогодні, відзначаючи 23-річчя своєї держави. Народи ж із Лемківщини, Надсяння, Холмщини зіткнулися з ним сім десятків років тому. В пам’ять про депортацію їхніх сімей з рідних земель у нашому місті встановили символічний знак.

ОЛЕКСАНДР ВЕНГРИНОВИЧ, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина»:

«Це символ, який дає нам можливість приводити сюди діточок, помолитися за ті жертви, за тисячі людей, які в цей період і пізніше віддали життя марно. Тому що це була депортація насильна, переселення людей, які не хотіли їхати. І було введено військо, а військо коли є, значить, є завжди жертви».

Пам’ятник встановили у сквері на вулиці Січових Стрільців. Навколо нього міська влада облаштувала відпочинкову територію. До роботи над монументом долучилися і багато меценатів та етнічних організацій.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Спільно ми зробили ще один пам’ятник, який стане окрасою міста, який буде чудовою пам’яткою для наших дітей про ті події, які відбувалися. Зроблений він досить органічно і вписався в існуючий сквер і став його прекрасним доповненням. Навіть сам той зовнішній вигляд пам’ятника, що його зробили у вигляді дерева, яке вирване з корінням із землі, є свідченням напевно найбільшого знущання і приниження кожного народу – це його примусова депортація і вивезення з рідної батьківської землі».

Як зізналися в організації «Лемківщина», готують ще одну пам’ятку для свого народу – храм, виконаний в їхньому етнічному стилі.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top