Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопіль отримав Почесний Прапор Ради Європи

Тернопіль отримав Почесний Прапор Ради Європи

Тернопіль відзначили за сприяння єдності між європейськими народами. Прапор Парламентської Асамблеї Ради Європи вручили міській владі на святкуваннях Дня народження Тернополя. Як це відбувалося, дивіться далі.

Одним із головних етапів відзначення Дня міста-2014 було вручення Прапора Ради Європи. У зв’язку з подіями на Сході, цьогорічні святкування мали в основному патріотичне, а не розважальне спрямування.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Україна в стані війни. В стані війни тільки тому, що хоче відстояти свою державність і своє право самостійно визначати своє майбутнє. Тернополяни зробили визначення свого майбутнього. Тернополяни одними з перших вийшли на мітинги в підтримку Євромайдану і Революції Гідності. До речі, це дуже символічно – саме тут, саме на цьому місці 22 листопада 2013 р. тернопільська молодь, студенти, пластуни першими вийшли на мітинги в підтримку Євросоюзу, з прапорами Євросоюзу і з гаслами «Тернопіль і Україна – це Європа».

СТЕПАН БАРНА, член Конгресу регіональних і місцевих влад Ради Європи:

«Сьогодні Україні, на жаль, не до децентралізації, не до розширення повноважень органів місцевого самоврядування. Тому що органи місцевого самоврядування сьогодні в нашій державі займаються тим, що годують армію, що відправляють своїх синів на фронт захищати Україну і європейські цінності. І сьогодні, бачачи наших колег і побратимів тут, з країн Європи, ми черговий раз до вас звертаємося, зайняти позицію, проукраїнську позицію в Європі і в світі».

У свою чергу іноземні делегації висловили підтримку Україні та пообіцяли підкріпити свої слова реальною допомогою.

ВІКТОР РУФФІ, Почесний Президент ПАРЄ:

ПЕРЕКЛАД: «Як не прикро, Рада Європи не мала можливості займатися питаннями захисту, як цього хотіли могутні європейці з моменту її створення в 1949 році. Сьогодні президентам Обамі, Путіну та керівництву НАТО слід визнати посередництво Організації з питань захисту та співробітництва в Європі та покласти край якомога швидше цій страшній війні. Слід нагадати, що могутні президенти цього світу були вибрані для того, щоб забезпечити благополуччя свого народу. А війна – це лише сумний провал політики».

АЛЕКСАНДЕР ШКУРЛА, 1-й секретар Генконсульства Словаччини в Ужгороді:

«16 серпня були через територію Словаччини запроваджені перші поставки тестові газу в реверсному режимі. І на початок вересня готується офіційне відкриття реверсних поставок газу через Словаччину на Україну в об’ємі мінімум 8 млрд. куб. метрів в рік».

АВТАНДІЛ БЕРІДЗЕ, голова Верховної ради Автономної Республіки Аджарія (Грузія) :

«Я вас прошу извинить меня за то, что я не могу выступить на украинском языке. Но даю вам слово, что к следующему приезду я обязательно выучу украинский язык и обращусь к вам. Мы уже 20 лет противостоим агрессору, который отнял у Грузии 5-ю часть нашей укромной земли. И мы обязательно победим также, как победит Украина. Обязательно! Обязательно! Потому что наше дело правое. Потому что за нами Бог, который все видит и обязательно восторжествует правда. Будет синее небо и желтое солнце, вот в этих цветах, всегда будет на Украине!»

Нагородити Тернопіль Прапором Ради Європи вирішили ще в квітні на засіданні Комітету з питань соцполітики, охорони здоров’я і сталого розвитку Парламентської Асамблеї. Це є третя за величиною відзнака, яку вручають місцевим і регіональним органам влади за їх просування європейських цінностей.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top