Ви знаходитесь: Головна / Новини / У День Прапора згадували загиблих

У День Прапора згадували загиблих

Від старого до малого – у вишиванках, із жовто-синіми стрічками і такими ж барвами одягу. Так виглядали тернополяни і гості міста у День Державного Прапора України. Один з наймолодших патріотів, 4-річний Матвій, на урочистості прийшов з бабусею. Хлопчик знає, яке сьогодні свято і де в цей день його татко.

МАТВІЙ ЛОКОТЬ:

«Стріляє в Путіна, в бандитів Путіна».

Не забувають про національну символіку і юні тернополянки.

КАТЕРИНА ВОЛОСНИЦЬКА:

«Батьки мені так зробили спеціально на День прапора, щоб бути наряднішим. Сьогодні День Прапора і ми тут зібралися, весь Пласт, вшанувати його».

ІРИНА ФІРМАН:

«Вишитий одяг то означає Україна, це український одяг. Сьогодні День Прапора. Ми сьогодні будем розказувати вірші».

Цьогорічний День прапора особливий, зі сльозами на очах. Повернувшись із зони АТО, тернопільський службовець Андрій Дудар подякував тим, хто підтримував українських вояків на Сході чим міг.

АНДРІЙ ДУДАР, служив у зоні АТО:

«Від себе особисто, від всіх учасників АТО, від тих хлопців, які зараз несуть службу на Сході нашої держави, забезпечують охорону громадського порядку, недоторканість нашої держави, цілісність нашої держави, подякувати всім за ту допомогу, яка надається нашим хлопцям».

У свою чергу представники влади, духовенства та громадськість пом’янули загиблих під час Євромайдану і АТО й запалили свічки під дошкою пам’яті. Відзначили роль борців за державу і у вітальному слові.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні ми тут, як і українці по всьому світу, з особливою гордістю і шаною підіймаємо наш державний прапор. І наші серця переповнюють емоції. Тому що сьогодні ми розуміємо його ціну, розумієм ціну цього прапора, який в собі уособлює свободу і незалежність, за яку мільйони поклали життя не лише попередні покоління, а вже й наші покоління».

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської обласної ради:

«Під цим прапором українці перемагали в битвах козацьких, у битвах повстанських, у битвах дисидентських, і під цим прапором встановлювалася українська соборна держава. Тому те, що сьогодні ми святкуємо День Державного Прапора – це є великий знак, знак для кожного українця, що Україна консолідується і сьогодні Україна об’єднується від Донецька до Львова, від Криму до Сум».

А біля будівлі обласних ради та адміністрації, крім жовто-синього, підняли ще червоно-чорний і прапор Тернопільської області.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Червоно-чорний прапор як прапор національно-визвольної боротьби, національно-визвольної символіки має зайняти своє почесне навічно місце біля споруди обласної ради. І нарешті ми відновили десь якусь і справедливість, в т.ч. підняли прапор нашої Тернопільської області. Звичайно, ви бачите, одна щогла ще ніби є вільна. Це є гостьова щогла. Завтра до нас приїжджає на моє запрошення офіційна делегація Республіки Аджарія і буде піднятий прапор грузинський».

Також представники влади і громадські активісти поклали квіти до пам’ятників українським діячам.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top