Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / «Цвіт вишиванки» «замайорів» і цього року

«Цвіт вишиванки» «замайорів» і цього року

Тернопільський парк заполонили вишиванки. Сорочки, сукні, спідниці та картини, вишиті різними техніками та орнаментами, милували око тернополян у святкові вихідні. Так майстрів з різних областей України приймав щорічний фестиваль «Цвіт вишиванки». Самим рукодільникам така атмосфера до душі.

ЛЮБОВ СИНЬКІВСЬКА, майстер вишивки:

«Вони є благодатні, благотворні і взагалі мені дуже подобається ця атмосфера така фестивальна, можливо, цьогорічна така атмосфера не дуже святкова, але переважно той дух такий, наші люди, золоті руки, позитив такий – і воно то все обєднується в такий комок позитивний і так людина насичується тим».

Якщо пані Люба вишиває одяг і навіть взуття традиційно нитками, то інша тернополянка, Галина, свої роботи виконує бісером. Спеціально до конкурсу на кращий виріб на тему Шевченкіади, підготувала портрет Кобзаря.

ГАЛИНА РАТУШНЯК, майстер вишивки:

«Цю роботу я вишивала спеціально на конкурс. Я почала її вишивати дуже давно. Але оскільки літо, я працюю, в мене не було часу – 2 дітей, тому цю роботу я вишила за останні три дні, останні три дні я сиділа, вірніше навіть останні три ночі я вишивала».

Цьогорічний фестиваль «Цвіт вишиванки» через події в країні переносили кілька разів. Та коли він врешті відбувся, учасників зібралося все одно менше, ніж минулоріч. Така явка, за словами організаторів, можлива і через схожі заходи в інших областях, які відбувалися в цей же час.

ЄВГЕН ФІЛЬ, співорганізатор фестивалю «Цвіт вишиванки»:

«В ті самі дні відбувається і Сорочинська ярмарка, фестиваль на Івано-Франківщині і фестиваль в Луцьку. Є десь з 7-ми областей учасники фестивалю, а також десь орієнтовно до 80 майстрів та підприємців, які представляють національні вироби».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top