Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чи буде працювати Лановецький цукровий завод?

Чи буде працювати Лановецький цукровий завод?

 

 

Поки сотні людей сидять без роботи, власники Лановецького цукрового заводу вивозять обладнання. Із такими звинуваченнями працівники пікетували підприємство. Чи запрацює цьогоріч виробництво, дізнавались наші кореспонденти.

Півроку на виробництві і ще стільки ж – на біржі – такий робочий графік працівників Лановецького цукрового заводу. От тільки підприємство свою діяльність призупинило й сотні людей залишились на вулиці. Без виплат на біржі праці й без контракту на наступний рік. Де знайти нову роботу, люди не знають.

п. АЛЬОНА – пропрацювала на заводі 10 років

«Ми збиралися тут в квітні місяці. Нам сказав директор, потрібно зекономити, ми мусимо, там хлопці ходили, декілька чоловік, мусимо їх зараз поставити в центр зайнятості, а тоді ми з першого червня викликаємо вас всіх на роботу. Нікого з першого червня не взяли. Прийшло діло до п’ятнадцятого червня, добре, з п’ятнадцятого червня. Ми згідні. Минулий рік ми вийшли з першого липня. Чекали першого липня. Ніхто нас з першого липня. Вкінець ми в липні місяці збиралися, знов клятвено обіцяли, з п’ятнадцятого серпня ми будемо на роботі. На даний момент взагалі директор у нас у відпустці».

Забезпечити такою кількістю робочих місць Лановеччина не в змозі. В районній держадміністрації кажуть, бояться навіть думати, що завод не відновить виробництво. Адже підприємство дає роботу багатьом місцевим жителям.

 п. АЛЬОНА – пропрацювала на заводі 10 років

«Я в сезон маю п’ятий розряд, я отримую чотири тисячі, наприклад, зарплати. Це є великий плюс в мій сімейний бюджет, а цього року я без копійки. Роботи в Лановецькому районі нема. Як хочеш, так і виживай, зветься».

Дізнались працівники також, що з їхнього заводу власники потайки вивозять обладнання.

 п. МИКОЛА – пропрацював на заводі 32 роки

«Прийшла інформація, що вивозять обладнання. Зняли ваги цукрові в цукровому складі, зняли автомат у вакуумному апараті. Ми вчора не дали її вивезти, люди встали і не дали її вивезти. Починають розбирати. Наша думка така, якщо не хочуть завод пускати, нехай виставляють на аукціон».

Цукровий завод є приватною власністю, тому вплинути на дії власників районна влада не може. Але розповідає, вони ведуть переговори з директором підприємства.

 ІВАН ДРУЗЬ – голова Лановецької районної держадміністрації

«І на першій зустрічі був присутній головний інженер, з яким ми разом прийшли на територію заводу, оглянули обладнання, яке було демонтоване. І на його запевнення, значить, обладнання нікуди не вивезене, воно є демонтоване».

Голова держадміністрації розповідає, власники демонтують обладнання, щоб допомогти іншим районним заводам. Спілкувався Іван Друзь також із власником підприємства в Ланівцях.

ІВАН ДРУЗЬ – голова Лановецької районної держадміністрації

«Десь його позиція така, що є власники заводу, які хочуть вивозять, хочуть не вивозять обладнання, але все-таки ми десь дійшли спільної позиції про те, що має перш ніж вивозити будь-яке обладнання, щоб не створювати соціальну напругу, мають людям пояснити, для чого це робиться».

Чи залишиться цукровий завод без обладнання та працівників, на разі не відомо.

Автор: intb

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top