Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Чи ремонтуватимуть обласна влада і медуніверситет інфекційне?

Чи ремонтуватимуть обласна влада і медуніверситет інфекційне?

У Тернополі може з’явитися сучасне, облаштоване за всіма нормами інфекційне відділення. Проте якщо будуть гроші. Ремонтувати старе інфекційне відділення в лікарні швидкої допомоги вже почали.

Повністю відремонтований четвертий поверх, а це: нові бокси з облаштованими всередині санітарними частинами, замінені мережі. І це тільки перший етап реконструкції. Ще чимало залишається зробити.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги:

  «Поміняно каналізацію, водовідведення, електро-, пожежна сигналізація – усе встановлено згідно з останніми вимогами. Крім того, повністю в цілому корпусі замінено вікна на пластикові. В майбутньому ми плануємо зробити і всі решту поверхи, і всі роботи, в т.ч. зовнішні роботи – це мається на увазі оздоблення стін, шатровий дах і навіть ліфт буде прибудовано до нашого відділення».

Оскільки сьогодні інфекції в малечі лікують в профільному відділенні дитячої лікарні, після ремонту і малих, і великих пацієнтів планують розмістити під одним дахом. Це в проекті реконструкції передбачено разом з іншими змінами.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ремонт ліфтової шахти для того, щоб піднімати хворих, спеціальне боксове відділення. Лікарня дитяча – інфекційне відділення теж не в найкращому стані. Тому заплановано тут же ж зробити дитяче інфекційне, зробити окремі палати спеціальні для них. Загальна вартість всіх робіт – понад 8 млн. 600 тис. грн. На ці роботи, які ви вже бачите, місто потратило понад 700 тис. грн. Я думаю, що це має бути проект, який повинен бути цікавий не лише для міста, а проект має бути цікавий для обласної влади, я сподіваюсь на їхню підтримку оскільки тут лікується дуже багато мешканців з області. Цей проект має бути цікавим і для медичного університету, оскільки тут знаходиться їхня кафедра».

Працівники відділення таким ремонтом задоволені. Розповідають, що востаннє ремонт у них робили на початку 80-х. Якось одна із найдосвідченіших інфекціоністів закладу пані Галина пожартувала, що вийде на пенсію, коли побачить відремонтований відділ. Тепер, каже, може спокійно виконати свою обіцянку. І залишити таку відповідальну роботу послідовникам.

ГАЛИНА КИТАЙ, лікар-інфекціоніст відділення:

«Раніше в нас було до 69 одиниць захворювань (бо я була обласним інфекціоністом), які хочете були в нас, починаючи від простої дизентерії, гострих кишкових інфекцій, закінчуючи цими вірусними гепатитами В і С, ми почали ставити, лептоспірози ці тяжкі, які ви чули, ой, а правці, правець був, сказ. Таких, звичайно, зараз майже рідкісних захворювань мало зустрічається. Але всі інфекції, які пишуться. А зараз так, ви знаєте, укуси страшні, вони закінчуються енцефалітами».

Перший етап реконструкції інфекційного відділення тривав більше, ніж півроку. Та його можна було зробити швидше, якби не було затримок із фінансуванням. Сьогодні готова вся документація, напоготові й майстри. Аби продовжити ремонт, потрібні знову ж таки кошти. Через ситуацію в країні, державної допомоги не чекають. Надіється місцева влада хіба на надходження з обласного бюджету і медичного університету.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top