Ви знаходитесь: Головна / Новини / «Війну за свій рахунок» показали у Тернополі

«Війну за свій рахунок» показали у Тернополі

Як вчились тримати у руках зброю, як усією країною збирали кошти на амуніцію та як, зрештою, поїхали на Схід – ексклюзивні кадри від бійця Національної гвардії мали змогу переглянути тернополяни.

Поряд зі зброєю у руках він тримав відеокамеру. Режисер Леонід Кантер, йдучи добровольцем у Нацгвардію, погодився на пропозицію друга та колеги Івана Яснія, зняти фільм про реальні події на Сході.

ІВАН ЯСНІЙ, режисер фільму «Війна за свій рахунок»

«Це здебільшого історії людей і про людей, чому вони пішли воювати, чому вони взяли у руки зброю, тому що ці люди – це не просто, які раніше були в армії чи ще, це люди, які вийшли з інститутів, які мали свій бізнес, які займалися, в деякій мірі, навіть і культурою. Вони з тим не змирилися і пішли воювати, взяли зброю…».

«Війна за свій рахунок» –  ця фраза звучить у фільмі із уст одного з добровольців. Леонід Кантер розповідає, так і є, бо все, що мають бійці, куплене ними самими або ж за кошти волонтерів.

ЛЕОНІД КАНТЕР, режисер фільму «Війна за свій рахунок»

«Це суспільство взялося вести цю війну так само за власний рахунок. Нація гартується в боротьбі, тобто зараз оцією боротьбою це суспільство, фінансуючи, виступаючи безпосередньо волонтерами в цій війні, воно обороняє, створює свою країну вже зовсім нової якості».

Тернопіль став четвертим містом, у якому представили короткометражний фільм. Квитків на показ не продавали, однак усі бажаючі могли зробити пожертву. За виручені гроші, кажуть режисери, закуплять допомогу для військових. Так, для прикладу, за добровільні внески зі столичної прем’єри, обшили два БТРи. Тернополяни, які прийшли подивитися фільм, кажуть, переповнює почуття гордості за мужність українських військових.

УЛЯНА, тернополянка

«З одного боку так, сила духу українського народу, а з другого боку – розпач за українських політиків, тих, хто має допомагати українській армії, вони мають дякувати тим хлопцям, які добровільно лишають свої сім’ї, лишають свій добробут і їдуть захищати територію».

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки ТОДА

«Один з німецьких генералів казав, мої прусаки б’ються, як леви, а українці б’ються, як чорти. І я переконаний, я вірю в те, що українці будуть боротися за кожен клаптик своєї землі».

Як вчились тримати у руках зброю, як усією країною збирали кошти на амуніцію та як, зрештою, поїхали на Схід – усе без прикрас, розповідають режисери. Вирішили, кажуть, показувати тільки правду. Родзинкою фільму стало цитування бійцями Конституції України.

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ

«Враження від фільму, насправді, неймовірні. В мене по всьому тілу мурахи. Я дуже горда за тих бійців, які зараз перебувають на Сході, які повернулися додому. Друзі, слава Україні. І Слава Нашим Героям».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top