Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / «Гаражний» розпродаж у Тернополі – в підтримку військових

«Гаражний» розпродаж у Тернополі – в підтримку військових

За непотрібні речі – тепловізор українським військовим. Тернопільська Самооборона провела «гаражний» розпродаж. Що та по скільки продавали, розкаже Вікторія Кравець.

Книги, картини, прикраси та антикваріат купували тернополяни на Театральному майдані. У місті відбувся так званий «гаражний» розпродаж. Аби назбирати гроші на допомогу українським військовим, мешканці принесли з дому все, що їм сьогодні менш потрібне, а комусь може стати у нагоді. Ідея розпродажу сподобалася як продавцям, так і покупцям.

покупець:

 «Це треба проводити, допомагати нашим хлопцям, допомагати людям, які там того потребують. І це буде наш такий невеличкий внесок для цієї незалежності нашої. Тому що це нас болить».

покупець:

«Придбала сережки. Взагалі мені подобаються всякі різні витвори мистецтва. І тому дуже цікаво було подивитися. Крім того, знати, що допомагаємо людям, теж дуже приємно».

Волонтер Ірина розповідає, речі, зокрема книги, на продаж дали не тільки жителі «файного», а й місцеві видавництва. Ціну визначали продавці. Але робили і знижки.

ІРИНА ТЕРНОВА, волонтер:

«Є що торгуються, ставимо одну ціну, а можем скинути. По домовленості, скажем так. Є люди приносять самі. Просто приходять і приносять свої книжки, які там, можливо, їм непотрібні, щоби люди купляли для наших хлопців. Також ми продаємо вироби ручної роботи і все, люди буквально все приносять, картини, будь-що».

Організатори акції кажуть, матеріально підтримувати армію сьогодні просто необхідно. Тому запозичили ідею «гаражного» розпродажу в інших містах. Якщо приживеться, робитимуть ярмарки в Тернополі регулярно. А за виручені цього разу гроші, разом зі спонсорською допомогою придбають тепловізор. Модель, яка їм підходить, вже знайшли в Канаді.

ІВАН КОВАЛИК, комендант Самооборони Майдану Тернопільщини:

«Ми побачили ще на прикладі Майдану і на прикладі Антитерористичної операції, наскільки наша держава є неспроможна в повній мірі забезпечувати наших військових. І тут дуже велику роль грає самоорганізація громадян. І тернополяни в цьому відношенні є дуже активними. Тому що ця допомога, яку вони здійснюють, є дуже величезною. Це починаючи від таких дрібничок як носки і закінчуючи транспортними засобами, які були передані на передову».

Крім продажу речей, учасники акції разом зробили маскувальну сітку – зав’язували шматки тканини на заздалегідь підготовлену основу.

ІВАН КОВАЛИК, комендант Самооборони Майдану Тернопільщини:

«Самі маскувальні сітки є дуже дорогі. А ми вирішили це зробити дуже практично, коли наші волонтери шиють різний одяг для військових, форму для військових і є відходи з камуфляжної тканини. Ми просто купляємо такі сітки і ці відходи з камуфляжної тканини просто вплітаємо в цю сітку і це відповідно виходить вже така маскувальна сітка, яку військові можуть використовувати вже практично, маскуючи свої транспортні засоби, свої військові табори і т.п.».

Всього на розпродажі у Тернополі зібрали  15 тис. 268 грн.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top