Ви знаходитесь: Головна / Новини / Зустріти ворога на тернопільській землі готові

Зустріти ворога на тернопільській землі готові

Тернополяни готуються захищати свій дім. Як боронити землю від ворога і як рятувати потерпілих в бою, всіх бажаючих вчать професійні військові та медики. На заняттях побувала і наша знімальна група.

Кілька десятків людей розділилися на групи. В одній вчать робити серцево-легеневу реанімацію, в другій, третій та четвертій – надавати іншу медичну допомогу:

 «Оглянути спочатку голову… дальню руку, потім ближню руку».

Так на військово-патріотичному вишколі «Захисти свій дім» проходить заняття з військової медицини. Учасники, серед яких чимало медиків, на власному досвіді переконалися, що рятувати людей в буденному житті та на фронті – велика різниця.

ЯРОСЛАВ КОЛОДІЙ, учасник військово-патріотичного вишколу:

«Військова медицина, це я зрозумів на Майдані, це є інший напрямок в медицині, який є вузьким, там, де потрібно мати навики саме військової медицини, допомоги побратимам, бійцям тоді, коли потрібно зупинити кров, тоді, коли потрібно знеболити, тоді, коли потрібно сортувати».

Навчають учасників вишколу не лише рятувати поранених. Психологічна допомога в час війни також дуже важлива. Необхідна вона і тим, хто залишається в тилу.

ОЛЕГ ГУКОВСЬКИЙ, психотерапевт:

«Дуже важливо, щоб ця енергія емоційна, яка в тебе виникає у зв’язку з актуальними подіями, важливо, щоб вона не застоювалася. І легше прийти сюди і навчитися безпеки, отримати десь якийсь градус безпеки для себе, коли ти там взяв в руки автомат, побігав, поспілкувався з хлопцями, з тими, які були, ти вже себе почнеш безпечніше почувати, ніж дивитися і киснути перед телевізором і тільки там говорити, як все зле і як мені сумно, але нічого не робити. Це роз’їдає зсередини, ці емоції».

Учасники отримані на вишколі знання цінують. Уроків, при чому не тільки медичних, а й військових, не уникають навіть жінки.

ГАЛИНА ЦІНКЕВИЧ – учасниця військово-патріотичного вишколу

«В такий складний час для України ми бачимо, що треба вміти, треба знати і розуміти, як правильно захистити себе та інших. З метою цього ми, жінки також організовуємся і десь, скажімо, не нехтуємо такими заходами військово-патріотичними, як от партизанський вишкіл, який сьогодні. Я дуже багато насправді почерпнула сьогодні знань. І я сподіваюся, що в майбутньому на практиці вони мені не пригодяться. Але знати я зобов’язана».

До вишколу допускають всіх охочих, кажуть організатори. Ділять учасників на 4 основні категорії.

МИКОЛА БІЛЬЧУК, співорганізатор військово-патріотичного вишколу “Захисти свій дім”:

«Це люди, які хочуть іти добровольцями на фронт. Таких людей ми будемо вишколювати як би самих перших і не будем їх в чергу ставити. Друге – це лікарі, які їдуть допомагати рятувати наших хлопців. Вони так само ні в яких чергах стояти не будуть. Є журналісти, ми якісь мінімальні основи, навички їм намагаємось дати на наших вишколах. І четверта категорія людей – це люди, які от, не дай Бог, ворог ступить на нашу землю, то ці люди зроблять все, щоби наша свята земля горіла в них під ногами».

Вишкіл є безкоштовним. Записатися на нього можна за номером телефону гарячої лінії: (097) 2055055.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top