Ви знаходитесь: Головна / Новини / Київський патріархат виборов ще одну церкву

Київський патріархат виборов ще одну церкву

Ще одна церква Тернопільщини перейшла у Київський патріархат. Цього разу відмовилася від Москви громада села Лішня, на Кременеччині. Днями там провели першу службу в українському патріархаті. Як це відбувалося, бачила наша знімальна група.

Невелике село Лішня, в Кременецькому районі. Місцевий храм Святого Великомученика Димитрія Солунського не одне десятиліття служив православній церкві Московського патріархату. В 1994 р. в Лішні зареєстрували громаду Київського патріархату. Проте молитися і відбувати служби в сільському храмі її не впускали проросійські священики. То ж хрестини, похорони та інші обряди відмолювали вдома або на сходах церкви. Останньою краплею для парафіян стала поведінка священика в період Євромайдану і АТО.

АНДРІЙ ЛЮБУНЬ, протоієрей (КП) :

«Люди просто зверталися довгий час до священика, що тут був, щоби він служив за мир в нашій державі, щоби він молився за здоров’я тих воїнів-хлопців, до речі, хлопці з цього села також воюють в АТО, і просили його молитися за упокій тих, які віддали своє життя. Але він це ігнорував і казав, що він не має права виконувати таку молитву. І це покликало за собою такі наслідки».

Як наслідок, парафіяни вирішили перевести свій храм з Московського в Київський патріархат.

п. ІГОР, парафіянин:

«Збирали списки. Було 90 з лишнім людей «за». А двоє – проти. 99% громада підтримала з’єднання. І зараз і ті є в церкві, і ті є, і російського патріархату, і українського».

І от на недільне богослужіння до церкви прийшло чи не все село. Хтось на службу Божу приїхав аж з Кременця, хтось – завітав у храм після багаторічної перерви. Відправили літургію священики Київського патріархату.

ВОЛОДИМИР, парафіянин:

«Як сказав наш Патріарх, він вітає такі кроки громад. І я надіюся, що це оці початки, які обов’язково будуть продовжені. Люди розуміють, бачать, що насправді нам т.зв. «старший брат», його допомогу і все, що зараз відбувається, однозначно, це діло рук звідти».

ГАЛИНА ГРИГОРІВНА, парафіянка:

«Ходили ми, ходили. А в ту (прим. – Московського патріархату) я не ходила. Люда та каже: – Тьотя Галя, – гукає. – Ми вже українці. Прийдіть. Та я вже й прийшла сьогодні. Кажу, квітів нарву і прийду».

Парафіяни села Лішня – не перші, хто захотів залишити Московський і перейти в Київський патріархат. Таких заяв у Тернопільській області сьогодні вже три. Та змінити патріархат на ділі виявилося не так легко.

НЕСТОР, архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький:

«І Московський патріархат тисне на священиків і на людей, і з іншого боку ми не бачимо в цьому відношенні такої 100%-ї позиції обласної влади, яка в деяких моментах занадто перестраховується. І через те багато людей вважають, що вона взагалі стоїть на позиції проросійській, промосковській».

Нагадаємо, нещодавно зміна патріархату з Московського на Київський відбулася і в селі Новостав, на Шумщині.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top