Ви знаходитесь: Головна / Новини / Костел, що стояв на місці Універмагу, виготовили з паперу

Костел, що стояв на місці Універмагу, виготовили з паперу

Костел, що на початку ХХ століття стояв на місці сучасного Універмагу, спорудили знову. Тільки з паперу. Макет храму, що був візитівкою нашого міста, створив тернополянин Володимир Кріса.

Величний за архітектурою Парафіяльний костел, що колись височів на місці сучасного Універмагу, зараз сягає заледве півметра. Відтворити римо-католицький храм у мініатюрі та з паперу вирішив тернополянин Володимир Кріса. На роботу хлопець витратив близько п’яти місяців.

ВОЛОДИМИР КРІСА, виготовив макет Костелу

«Найважче робити мініатюрні деталі, дрібні, от різноманітні вежі, такі декоративні елементи оздоблення. Але вони якраз роблять сам макет ефектним».

Хоч займається виготовленням макетів уже чотири роки, парафіяльний костел, розповідає Володимир, – його перша серйозна робота. До храму хлопець створював лише мініатюрні споруди на основі готових викрійок. Над костьолом, каже, працював виключно самостійно. Усі елементи відтворював із зображень, що знайшов в Інтернеті.

Порівняти мініатюру з оригіналом навідались також корінні тернополяни.

ІРИНА МАКСИМІВ, тернополянка

«Ви собі не уявляєте, які там були фрески, які там були образи, які там були вітражі. Цей вітраж, що напереді, то є щось надзвичайне. Він увечері освітлювався різними кольорами, всі вежі світилися. А на свята то взагалі було. То така була краса. А яка мебель була… Мебель вся була з такого темно-вишневого, не знаю з якого, дерева».

Виготовляти архітектурні пам’ятки з паперу Володимир планує й надалі.

ВОЛОДИМИР КРІСА, виготовив макет Костелу

«В мене взагалі-то план досить грандіозний – це відтворення мініатюрного Тернополя. Буде обов’язково Домініканський костел, це – теперішня Катедра Непорочного зачаття Богородиці, середня церква – Руська церква, Надставна церква».

По закінченню виготовлення пам’яток рідного міста, Володимир має намір відтворити також Львів, Чернівці та Стрий.

Побачити маленьку копію Парафіяльного костьолу можна в Художньому музеї.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top