Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Лікарів-професіоналів потребують в зоні АТО

Лікарів-професіоналів потребують в зоні АТО

У зоні АТО не вистачає кваліфікованих медиків та обладнання. Але тернопільські волонтери продовжують допомагати бійцям чим можуть. Що потрібно сьогодні на Сході, почуєте далі у сюжеті.

Зеновій та Ірина – студенти тернопільського медуніверситету. Нещодавно повернулися із зони АТО, де рятували поранених. Розповідають, найбільше там сьогодні не вистачає медичного транспорту і головне – кваліфікованих лікарів.

ЗЕНОВІЙ, волонтер у зоні АТО:

«Люди, які получали якісь поранення, не могли в нормальному стані потрапити в лікарню. Тобто саме навіть транспортування, забезпечення транспорту якогось медичного або т.п.».

ІРИНА, волонтер у зоні АТО:

«Ми вчилися з нуля. Все придумували з нуля. Я знаю, що в світі воно давно вже розроблено, вже є люди, які про це подбали, подумали раніше, але до нас воно чомусь не доходить. Дуже багато чого не знала, не вміла. І сказати зараз, що я навчилась там – теж не можу, бо не було нікого там, хто сказав би, що я правильно роблю чи неправильно. Тому медики, які знають військову медицину перш за все – дуже велика проблема».

АНДРІЙ САЛАГОРНИК, голова ГО «Медичний загін спецпризначення «Білі Берети»:

«Це не є проблема наших військових. Це є проблема всього нашого Міністерства оборони і військової медицини взагалі. Тому що на посаді стрільця-санітара, ту роботу, яку має робити стрілець-санітар, повинен би робити лікар з вищою медичною освітою. Він це зробить набагато якісніше, швидше і також він проінструктує весь особовий склад».

Проблему з медичним обладнанням вирішують через волонтерів. Наприклад, від Організації Об’єднаних Націй допомогу отримав львівський госпіталь. Та це лише частина з того, що їм потрібно для порятунку поранених.

ВІТАЛІЙ СЕМЕНЮК, представник ЮНЕСКО :

«З Франції десь близько 10 тонн гуманітарного вантажу. Це зокрема функціональні ліжка, матраци, різне медичне обладнання і там для інвалідів спеціальний ліфт такий, що підносити інвалідів разом з коляскою. Я побачив, в яких умовах лікуються наші там поранені бійці, яких досить уже багато є у Львові. Звичайно, начальник госпіталю звернувся ще за допомогою, так як в них близько 600 по-моєму лікарняних місць, але ще в їхньому підпорядкуванні Луцький і Рівненський воєнні госпіталі, які також потребують нашої допомоги».

Щодо людських ресурсів – їх продовжують збирати. У військкомати й далі кличуть тих, хто міг би захищати державу. При потребі на це підуть і призвані восени солдати.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, в.о. військового комісара Тернопільського обласного комісаріату:

«Да, ми будемо проводити призов, якщо буде планове завдання. Да, вони будуть в першу чергу їхати в навчальні підрозділи так само вчитись. Легше вчити ту людину, яка хоч елементарно поняття має і яка служила, чи однаково так само трохи довше, але все одно будем вчити тих молодих людей. Призовний вік від 18 років так і залишився, на строкову службу – до 25-ти, по мобілізації – до 60».

Натомість активісти закликають комісарів залучати до боїв на Сході, в першу чергу, силові структури.

АНТОН РЕКУШ, активіст ГО «Медичний загін спецпризначення «Білі Берети»:

«Вони знають, що таке зброя. Вони не на пальцях про це чули. Звичайно, людей треба готувати інших. Але ми маємо купу спецпідрозділів: і міліція, і СБУ, і т.д.».

Усім, хто бажає допомогти українським бійцям на Сході, нагадують, що крім медичних засобів, там потрібні техніка і теплі речі. Оскільки зима не за горами, а при спорядженні хлопців розраховували спочатку на літню пору.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top