Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Митці зі Сходу та Центру країни розказували про війну

Митці зі Сходу та Центру країни розказували про війну

Війна через почуття – митці зі Сходу та Центру приїхали в Тернопіль, аби поділитись своїми спогадами про криваві події у них вдома. Своє ставлення презентували символічно – через поезію, живопис та кінофільми.

Про те, що Схід і Захід – одна країна, митці вирішили показати символічно. За допомогою арт-об’єкту, що скоро встановлять у Тернополі. Ескіз пам’ятнику розробив архітектор з Алчевська. На вигляд це – два дерев’яних бруски, що з’єднують імена кращих діячів України. Таким арт-об’єктом, кажуть гості, хотіли показати, що жителі різних берегів Дніпра все ж одна держава.

ІРИНА МАНДЗЮК, гостя з Києва

«Елемент поєднання він називається. Символом єдності, символом вдячності, взаємної вдячності. Цей проект розроблявся вже, коли Алчевськ був ізольований».

Спогадами у нашому місті ділились музиканти, поети, художники, дизайнери, журналісти з різних міст України. Приїхали у Тернопіль навіть жителі окупованих областей. Бажання сказати, що вони проти війни, діляться, було сильнішим навіть за страх.

ВАДИМ ІЛЬКОВ, гість з Донецька

«І я от нещодавно вивозив своїх батьків. Ну, вони вже там зараз в Києві зняли квартиру, все гаразд. А просто, що коли був цей парад на День незалежності, мене дуже засмутив такий факт, що на фейсбуці було дуже багато таких коментарів, чи є там взагалі мирне населення, яке варто там зберігати».

Багато митців змінили свої окуповані міста на більш спокійні. Та надія на швидке повернення додому, кажуть, все ж не вмирає.

ОЛЕНА ЯСТРЕБОВА, гостя з Торезу (Донецька обл.)

«Навіть дуже сильне напруження навіть в повітрі літає і до того не можна звикнути, і до того нетреба звикати, що там десь стріляють, щось відбувається таке. І не треба до того звикати. І залишатися там не можливо, від того можна тільки поїхати. Це єдине, що можна. В Дніпропетровську теж відчувається в повітрі, але не таке. Там люди розуміють, що вони занадто близько до Донецької області, і може поширитись».

У нашому місті митці читали поезію, представляли свої відеороботи та навіть презентували картини. Мирослав Вайда, художник із Києва, свій живопис також називає революційним, адже замість пензля використовував шину.

МИРОСЛАВ ВАЙДА, гість з Києва

«Цей кордонний стан між пейзажем, природою і індустрією. Я, власне, його досліджую, я ним інспіруюсь. Тому це найбільш таке реалістичне зображення. Це найбільш таке наративне зображення, всі інші це будуть такі абстрактні речі майже».

Про війну та мир митці з усієї країни у Тернополі говорили два дні.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top