Ви знаходитесь: Головна / Новини / ОВК в Тернополі запрацювала без 3-х членів

ОВК в Тернополі запрацювала без 3-х членів

Тернопіль готується до виборів. Уже запрацювала окружна виборча комісія. Готують до роботи і дільничні. Корегують списки виборців. Вікторія Кравець розповість, що ще необхідно, щоб обрати новий Парламент.

Окружна виборча комісія по округу з центром у Тернополі запрацювала вчасно. Як зізналася її голова, на засідання з’явилися майже всі члени ОВК, за винятком трьох. Одного керівництву окружної комісії відшукати не вдалося. На місце другого – партія планує подати іншу кандидатуру.

ОЛЬГА БІЛОУС, голова окружної виборчої комісії по ВО №163:

«Ще теж одного, який не приходив на засідання, теж ніби вони збираються замінити. Теж на такого члена, який працював в ОВК, хороший хлопець, активний. Маємо три таких великих комп’ютери, десь там мали замінити ще один системний блок, бо вони, на жаль, слабші, ніж цього вимагає законодавство для такого процесу. Але нам дали 4 ноутбуки. Печатками дозволили користуватись тими самими».

Активно готується до виборів і відділ Держреєстру. Там саме складають списки виборців. Попередній перелік тих, хто голосуватиме, має бути готовий до середини жовтня. До того часу повинні роздати запрошення. Змінити свої дані чи адресу голосування можна до 20 жовтня, дня затвердження остаточних списків.

ВІКТОР ПУЛЬКА, начальник відділу ведення Держреєстру виборців міськради:

«Якщо людина десь попередньо не звернулася і до 16 жовтня вона не отримала іменного запрошення, це є час «Ч», коли вона, маючи бажання прийти на вибори в день виборів, повинна звернутися до ДВК або до Державного реєстру для того, щоб внести зміни в реєстр і в попередні списки виборців».

Щодо переселенців, то кримчанам для голосування достатньо зараз подати в дільничну комісію лише копію паспорта і заяву. Громадянам з Луганської та Донецької областей – ще й документ про сьогоднішнє місце проживання. Військовим, які під час виборів перебуватимуть в зоні АТО, треба звернутися в найближчу до них виборчу дільницю із військовим квитком. Ті, хто голосуватимуть за межами свого міста, не зможуть обирати депутата по мажоритарному округу. Та це не єдина законодавча особливість цих виборів.

ТЕТЯНА СЕМУСЬ, юрист ТОО Комітет виборців України:

«Закон не встановлює дієвих гарантій безпеки при проведенні голосування в регіонах проведення АТО. Зокрема, неможливо буде провести мінімум у 5-ти округах в Луганській обл. та 10-ти округах в Донецькій обл. Це є проблема. Це значно ускладнить і робить дещо негативне напилення на цих виборах».

Усю необхідну виборцям, спостерігачам і членам комісій інформацію можна знайти на сайті electioninfo.org.ua

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top