Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Опалювальний сезон в Тернополі може бути без тепла

Опалювальний сезон в Тернополі може бути без тепла

Тернополю сказали затягнути пояси. У зв’язку з економією газу, домівки мешканців можуть залишитися без тепла і гарячої води. Міська влада звернулася до обласної з проханням поклопотати  за Тернопіль перед державною.

Тернопіль отримав розрахунки, скільки газу витрачати в опалювальний сезон. Міську владу показники відверто не тішать.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Получається, з 22 вересня в Тернополі потрібно повністю припинити подачу гарячої води. Починаючи з жовтня, вода повинна подаватися в Тернополі лише 2 рази в день терміном по 2 год., коли ми сьогодні подаємо 5 разів загальним терміном 35 год. в листопаді-грудні гарячу воду потрібно відключити взагалі. Температура в приміщеннях має бути: у жовтні, якщо буде теплий жовтень, +18, в листопаді-грудні, відповідно, +15 і +14. Ми вимагаємо перегляду показників об’єму газу, які визначені для м. Тернополя на майбутній опалювальний період».

Основною причиною таких низьких показників є неврахування економії газу Тернополем у попередні роки. Чимало для збереження палива в місті зробили, наприклад, минулого опалювального сезону. Вже тоді споживали приблизно на 30 відсотків менше газу. Цього року до них додали ще 30.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Встановлено ІТП в всіх загальноосвітніх навчальних закладах. Також підготовлено великий кредитний проект на заміщення споживання природного газу. Але проблема залишається проблемою. Внаслідок скорочення споживання за минулі роки, розрахунок на цей рік становить дійсно в межах скорочення на 50-60% до реального споживання газу».

Аби показники для Тернополя переглянули на рівні держави, міський голова звернувся й до обласної влади. Адже саме через неї веде переговори керівництво країни.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Якщо в це включиться обласна рада, обласна адміністрація, які будуть не просто приймати завдання і робити розрахунки, і пересилати їх на місця, а доводити якусь правильність цих розрахунків, тоді я сподіваюсь, що шанс є. Тим більше, що говорячи з газовиками, реально газу для того, щоб забезпечити споживання населення, буде достатньо. Крім того, тут небезпека не в Теплокомуненерго, небезпека в всіх, хто має індивідуальні котли. Тому що йде мова про зменшення газу. Тобто газу не буде, щоб запалити котел, газу не буде, щоб запалити конфорку. Якщо газ врізати таким чином, люди просто візьмуть наберуть баняк води, поставлять його на конфорку і будуть гріти, бо людям все рівно треба мити посуду, митися і т.д. Ніякої економії це не дасть».

Вказівку економити газ отримали й інші міста України, каже Сергій Надал. Проте там показники можуть бути менш критичні, оскільки вони не зменшували використання палива у попередні роки.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top