Ви знаходитесь: Головна / Новини / Перші передвиборчі порушення зафіксували на Тернопільщині

Перші передвиборчі порушення зафіксували на Тернопільщині

Учасників виборчих перегонів уже ловлять на порушеннях. Спостерігачі за законністю кампанії оцінили початок процесу. Що вони помітили, дивіться далі.

Політична реклама на громадському транспорті, відсутні реквізити і джинса – такими є підсумки початку виборчої кампанії на Тернопільщині.

РУСТАМ ЄРГЕШОВ – координатор ГМ ОПОРА в Тернопільській області:

«В 167 окрузі кандидатом Тарасом Козаком, штаб його розмістив агітаційні плакати на громадському транспорті, що є порушенням виборчого законодавства».

ІГОР БІЛИК – спостерігач від ГМ ОПОРА по 165-му виборчому округу:

«Старі бігборди, які були «Радикальною партією Ляшка», «Блоком Петра Порошенка» та «Батьківщиною», вони зараз знаходяться поза правовим полем, вони вважаються агітаційними. Звідки вони профінансовані? Точно не з передвиборчого фонду, тому що передвиборчого фонду ще не було. Надіємось, що їх в скорому часі змінимо».

Особливо відмічають спостерігачі джинсу, тобто приховану рекламу.

ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН – спостерігач від ГМ ОПОРА по 163-му виборчому округу:

«Зафіксована, на жаль, джинса від одної з політичних партій та окремих мажоритарних кандидатів. На жаль, джинса діє у правовому полі. Тому виборцям варто фільтрувати інформацію, яку подають ЗМІ та яка подається на зовнішній рекламі».

ВІТАЛІЙ ДЕМБІЦЬКИЙ – спостерігач від ГМ ОПОРА по 164-му виборчому округу:

«На округу зараз можна спостерігати рекламу, хто як голосував за люстрацію. Це можна враховувати як свого роду джинсу з партії «Свобода», бо зараз там більше їхньої реклами немає і саме ці бігборди можна спостерігати по округах, де їхня партія балотується».

Зміни відбуваються і в складі виборчих комісій. Хоча позитивно, що керівний склад окружних останні дні не змінювався.

ТЕТЯНА СЕМУСЬ – юрист ТОО Комітет виборців України:

«Вже 11% зі складу ОВК в Тернопільській області є замінені. Повторю, це свідчить про недостатню роботу політичних партій при висуванні кандидатур на посади в ОВК. Це говорить про те, що пропорційно, швидше за все, така проблема буде і з дільничними виборчими комісіями».

Представники Комітету виборців та Опори й далі спостерігатимуть за перебігом виборчої кампанії. Тому просять партійників, кандидатів та мас-медіа дотримуватися законодавства у політичних перегонах.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top