Ви знаходитесь: Головна / Новини / Підручники – на ua.lokando.com

Підручники – на ua.lokando.com

Навчання розпочалось. А вчитися немає з чого. З такою проблемою зіткнулися цьогорічні 6-класники. Шкільна програма у них нова, а підручники є тільки старі. Як же учням гризти граніт науки, дізнавалася Вікторія Кравець.

Валя – шестикласниця. Але засвоїти шкільну програму їй та її одноліткам сьогодні непросто. У них немає підручників. Все, що дали – кілька посібників за старою програмою. А вона у сьогоднішньому 6 класі – нова.

ВАЛЯ ТОМАЩУК, учениця 6 кл. Тернопільської ЗОШ №10 :

«Сьогодні нам дали математику, дали укр. літературу і укр. мову. А ще не дали біології».

Мама Валі – вчителька. Вона розповідає, що говорять про відсутність підручників у школах.

РУСЛАНА ТОМАЩУК, мама учениці 6 кл. ЗОШ №10 :

«Нам поки що тільки обіцяють на тижні. Сьогодні видали старі підручники. Вони зовсім не підходять програмі і через те прийдеться дітям вибирати теми вже ті, які запропонують вчителі. Або починати з чогось іншого, щоб потім доганяти. Пропонувалося вчителями, що хто має планшет, той може користуватися і готувати свої відповіді».

На планшети чи електронні книги можна завантажити комп’ютерні версії підручників, які є на сайті Міністерства освіти. Проте така розкіш доступна далеко не всім.

ВАЛЯ ТОМАЩУК,  учениця 6 кл. Тернопільської ЗОШ №10 :

«В нас є тільки троє дітей, але вони не приносять до школи планшет. Тому що їм поки що не казали. Казали, що можна приносити, але коли – ні. Решта не мають електронних».

У міському управлінні освіти кажуть, що проблема з підручниками для 6-х класів сьогодні стоїть по всій Україні. Посібники обіцяють надрукувати і доставити в школи вже за кілька тижнів.

ОЛЬГА КУЛЬЧИЦЬКА, методист бібліотечних фондів:

«Орієнтовних дат немає. Ми не можемо знати коли. Як тільки вони поступлять на наше державне підприємство по торгівлі і постачанню, тоді ми вже будемо знати, коли ми їх розвеземо по школах. Бо тому що нелегко забезпечити 18 районів підручниками і школи м. Тернополя. Адже в нас їх 36 і розвести їх так швидко практично неможливо. Але ми будемо старатися зробити все для того, щоб як тільки вони поступлять. Я думаю, що за тиждень-два вони прийдуть у наші школи».

Поки що вчителі викладають 6-класникам матеріал за новою програмою, вибираючи його зі старих підручників. До електронних версій книжок також заохочують. Але, запевняють в управлінні освіти Тернополя, не змушують.

ОЛЬГА КУЛЬЧИЦЬКА, методист бібліотечних фондів:

«Вчителі не можуть змушувати купувати. Для того вчитель є в класі, щоб він знайшов вихід з цієї ситуації. Значить, він доводить до відома на уроці, він пояснює, розказує, вкінці-кінців учні можуть записати собі, скласти конспект вивченої теми і вдома вивчити. Але ще раз говорю, є дозвіл на використання підручників минулих років і проблем немає».

Крім 6-х, за новою програмою цьогоріч вчаться і 3-класники. Проте їх необхідними підручниками забезпечили повністю, каже Ольга Кульчицька. Вже традиційна нестача підручників зачепила і старші класи. Там проблему вирішують, видаючи по одній книжці на кількох учнів.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

2 коментарі

  1. Валентина

    Працюю у школі з російською мовою викладання. Не забезпечили підручниками з математики, англійської мови, ” я у світі”, трудове навчання. Що робити у цій ситуації? Вчитися у таких умовах надзвичайно складно.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top