Ви знаходитесь: Головна / Новини / «Розумна зупинка» та тролейбус із Wi-Fi – технічні новинки міста

«Розумна зупинка» та тролейбус із Wi-Fi – технічні новинки міста

Тернопіль стає практичнішим. Про час прибуття транспортних засобів від тепер звітуватиме «розумна зупинка», а зайти в Інтернет можна, їдучи, в тролейбусі.

Про час прибуття транспортних засобів, а також прогноз погоди, курс валют і новини можна дізнатись, просто чекаючи на зупинці. Розробники проекту вже встигли охрестити її «розумною». Адже стільки інформації не надає жодна зупинка у місті.

ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬКІВ, розробник проекту «Розумна зупинка»

«Вона бере інформацію з бази даних, в яку заносять диспетчера кожен день плани випусків, вона звіряється з фізично, де знаходиться транспорт через GPS-обладнання, і робить похибку на графіки руху, тобто фактично це досить точна, достовірна інформація».

Монітор із розкладом руху транспорту встановили у центрі біля Галицького коледжу. Він, розповідають розробники, працюватиме до десятої вечора. Поки що монітор тестують. Та якщо технічну новинку вподобають тернополяни, кажуть у міській раді, то розумними зроблять й інші зупинки у місті.

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ

«З розумної зупинки ми перемістились сюди, в одинадцятий тролейбус. Чим він особливий? У ньому від сьогодні є WiFi».

Це – ще одна технічна новинка. Відтепер посидіти можна буде не лише в тролейбусі, а й в Інтернеті.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«На сьогоднішній день це встановлено обладнання вже в двох тролейбусах, які курсують в місті Тернополі. Працює в тестовому режимі. Зараз хочемо подивитися, наскільки воно буде працювати якісно, наскільки воно сподобається тернополянам. Якщо це їх влаштує, така послуга буде підходити, маємо можливість зробити це по всіх тролейбусних засобах міста Тернополя».

Підключити до Wi-Fi, планують у міській раді, також маршрутні транспортні засоби. Та це, кажуть, складніше. Натомість обіцяють, якщо все працюватиме справно, то до кінця року Інтернет буде у всіх тролейбусах.

РОМАН ЯВОРСЬКИЙ, зв’язківець

«Швидкість чотирнадцять мегаліт. Для тих користувачів, десять, двадцять, тридцять чоловік комфортно зможуть користуватися, соціальні мережі, скачувати фільми або в YouTube переглядати відеоролики буде, напевне, важко, але в принципі можливо».

Підключення до Wi-Fi мають взяти на себе перевізники, а встановлення моніторів на зупинках – підприємці. У міській раді кажуть, якщо налагодять співпрацю і з тими, і з іншими, то такі технічні новинки будуть повсюди.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top