Ви знаходитесь: Головна / Новини / Суд підтримав КП у боротьбі з МП

Суд підтримав КП у боротьбі з МП

Конфлікт між прихильниками Московського і Київського патріархатів дійшов логічного кінця. Своє рішення щодо позову деяких парафіян села Новостав, виніс суд. Що вирішила феміда, розкажемо далі.

Конфлікт між релігійними громадами села Новостав, на Шумщині, розрішив суд. Нагадаємо, частина парафіян місцевої церкви вирішила перейти у Київський патріархат. Дехто хотів залишитися в Московському. Коли перехід у Київський оформили документально, незадоволена частина подала позов, щоб скасувати зміну патріархату.

ІГОР КУЛЬЧИЦЬКИЙ, заступник директора департаменту культури, релігії та національностей ОДА:

«Суд виніс постанову, якою відмовив релігійній громаді УПЦ в позові щодо скасування розпорядження голови облдержадміністрації. Таким чином розпорядження голови обласної адміністрації про реєстрацію статуту релігійної громади с. Новостав в новій редакції залишено в силі».

ОЛЕГ ГАХ, речник Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату:

«Це є підтвердженням того, що бажання і воля основної, левової частки села Новостав є одностайною і є такою, яка не підлягає жодному оскарженню. Бажання громади є сьогодні молитися Українській церкві, українською мовою, рідною мовою і не підтримувати тих рухів, які призводять до розколу нашої країни».

Це вже не перший в історії Тернопільщини випадок, коли парафіяни відмовляються від Московського патріархату на користь Київського. Та як розповідають в єпархії, часто їхні храми стикаються із затягуванням процесу переходу в український патріархат. Тому просять чиновників державних адміністрацій сприяти громадам вільному вибору громад, до якої церкви належати.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top