Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільських дітлахів вчили шукати вибухівку, знімати відбитки пальців

Тернопільських дітлахів вчили шукати вибухівку, знімати відбитки пальців

Шукати вибухівку, знімати відбитки пальців і регулювати дорожній рух. Всього цього навчилися звичайні тернопільські дітлахи. Вони – учасники пізнавального проекту, в рамках якого, приміряли на себе міліцейські погони. Тож, чи знайшли школярі спільну мову зі службовою вівчаркою – далі.

На один день парк імені Тараса Шевченка перетворився на «Місто професій». На вході в містечко дітям видавали паспорт і знайомили з правилами гри. Ставши громадянами міста, школярі мали можливість пройти різноманітні майстер-класи, влаштуватися на роботу і навіть отримати свою першу зарплатню.

ТЕТЯНА ЛЮЛЬКА, автор проекту:

«Хотіла довести показати своїм дітям, які є професії і які класні, а вони навіть не знають. Тому що після Рівного мої діти вирішили, що вони будуть агрономами. Сподіваюсь, що після Тернополя вони змінять ще на когось».

У «Місті професій» свої намети розгорнули: державтоінспектори, кінологи та експерти-криміналісти. Деякими секретами своєї спеціальності, тернопільські правоохоронці поділилися із школярами. Зокрема, науковці у погонах навчили хлопчиків і дівчаток знімати відбитки пальців, розповіли як зібрати та зберегти запах з місця злочину. Працівники ДАІ нагадали про правила дорожнього руху, а спеціалісти-кінологи вчили, як порозумітися із чотирилапим помічником міліціонерів.

РОМЧИК ДЖИДЖОРА, учень ЗОШ №5:

«Розмінування мені сподобалося. Також мені сподобалося гасити полум’я, сподобалося мені те, що я побачив як працюють експерти з міліції. Також, сподобалося мені як працюють з собачками. Я планую стати офіцером».

В тому, що дітлахи, після ознайомлення з цією професією захочуть стати міліціонерами, не сумніваються й самі представники правоохоронних органів.

ВІТАЛІЙ ЯРОШЕНКО, експерт-криміналіст НДЕКЦ УМВС України в Тернопільській області:

«Ставили їм оцінки. Сподіваємось, що в майбутньому хтось з них приєднається до нас».

І наприкінці свята, дітей чекала винагорода. Усі зароблені «гроші» учасники обміняли на солодощі.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top